Велик! Гришо отстрани Анди Мъри в Маями

0

Григор Димитров победи световния номер 2 Анди Мъри в третия кръг на тенис-турнира в Маями след 6:7/1/, 6:4, 6:3. Българинът за пореден път игра  убедително и записа трета победа срещу британеца от общо деветте мача помежду им.  Битката между двамата продължи 2 часа и 27 минути, а на осминафиналите Димитров ще се изправи срещу  Гаел Монфис, който победи Пабло Куевас.

Мачът започна добре за първата ни ракета, който беше поставен до станата още в първия гейм, в който при 0:40 трябваше да спасява три възможности за пробив. И се справи със задачата. При втория си опит Мъри успя да пробие и поведе с 2:1, но не успя да защити постигнатото, след като Димитров отговори мигновено с пробив за 2:2. Развитието на оспорвания сет доведе до тайбрек, в който шотландецът имаше значително превъзходство и спечели убедително със 7:1 точки.

В началото на втория сет Мъри, който имаше психологическото предимство от спечеления с разлика тайбрек, изпадна в дупка. Димитров взе 16 от първите 18 разигравания и след два забележителни пробива на нула поведе с 4:0. В това време шотландецът прояви нервност и след един от загубените геймове няколко пъти удари ракетата в сака си.

Мъри направи пробив за 3:1 в третия сет, но съперникът му мигновено отговори. Българинът не само върна пробива още в следващия гейм, но след като изравни, успя да пробие още веднъж за 4:3. Той се възползва от серията непредизвикани грешки на втория в света, за да вземе преднина.
Гришо улови мига и продължи уверено, а съперникът му все повече се отдалечаваше от възможността за обрат. След впечатляващия трети пореден пробив Димитров стигна до 6:3 и спечели мача.