Уругвай – Парагвай 1:1

0

Действащият шампион на Копа Америка – Уругвай си подели по 1 точка с Парагвай. Мачът между тях бе последният за двата отбора от Група „В“.

Срещата се игра на „Ла СеренаСлед като завършиха 1:1 Уругвай и Парагвай се класираха на 1/4-финалите на турнира за Копа Америка с разликата че, „гуараните“ си осигури класирането за следващата фаза на Копа Америка. Урусите пък попадат като един от двата трети отбора в групите с най-добри показатели. така се класират за директните елиминации.

Попаденията в двубоя вкараха Хосе Мария Хименес за „урусите” и Лукас Бариос за Парагвай.

Мачът бе интересен и важен за двата отбора. През първото полувреме се игра на високо футболно ниво с неспиращи атаки и към двете врати , като нито единият отбор не се превърна в боксова круша на другия и двата тима стояха равностойно на терена.

Уругвай, Парагвай, Копа Америка 2015Пред Едисон Кавани и Ролан от Уругвай се откриха най-чистите положения за отбелязване на гол и те двамата създаваха опасните атаки пред вратата на Парагвай. Парагвайците пък от своя страна атакуваха вратата на Уругвай с мощни атаки на Бариос и Валдес.

В 29-та минута Хосе Мария Хименес откри резултата. Централният защитник засече с глава след центриране от корнер на Карлос Санчес за да направи стража на Парагвай безпомощен. Хосе Хименес заби топката с глава във вратата за 1:0. Така действащият носител на трофея Уругвай поведе в резултата.

Уругвай, Парагвай, Копа Америка 2015В 37-та минута Хименес можеше да вкара още един гол във вратата на Парагвай, при подаване от корнер, но този път стража Хуско Вияр внимаваше и успя да избие.

В 44-та минута Лукас Бариос изравни резултата. До гола се стигна, след като Бенитес центрира от корнер, а Бариос с глава направи 1:1. Бенитес прати фалцово центриране в наказателното поле, а Бариос се освободи от защитата и остана непокрит, за да върне тима си в мача и да запази шансовете на Уругвай за директните елиминации.

Второто полувреме бе интересно, но незапомнящо се, защото и пред двата отбора се откриха доста възможности за отбелязване на голове, но и двата състава не направиха нищо, за да се възползват от положенията. срещата приключи 1:1.

Уругвай, Парагвай, Копа Америка 2015И двете попадения паднаха след центрирания от ъглови удари, на Единсон Кавани. Кавани носи Уругвай на гърба си при отсъствието на Луис Суарес, който още изтърпява наказание от световното първенство в Бразилия.

Парагвай има 5 точки на втора позиция в групата, а Уругвай е с 4 точки. На четвъртфиналите в Сантяго през следващата седмица урусите ще се изправят срещу домакина Чили.