ЦСКА продължава да гази по села и паланки

0

Отборът на ЦСКА показва как се играе футбол, момчетата на Христо Янев може да играят във „В“ група, но показват завидни качества и с тази си игра могат спокойно да се борят за средата на таблицата в „А“ професионална футболна група на България. Силните страни в играта на ЦСКА са много и отборът наистина е няколко класи над останалите във „В“ и „Б“ група. Футболистите в червени фланелки мачкат здраво всичките си съперници и до момента няма нямат изгубени точки в първенството и за купата.

Вчера поредната жертва падна – играчите на Христо Янев се справиха с Нефтохимик Бургас за Купата на България. Срещата бе част от 1/16-финалите за Купата на България и завърши с резултат 3:1 в полза на отбора от Борисовата градина. Червените надиграха безапелационно отбора от Бургас, макар и Нефтохимик да се подвизава в „Б“ футболната ни група и да е едно ниво над ЦСКА.

Играчите на ЦСКА започнаха силно срещата и в 17-ата минута вече водеха в резултата, решаващият удар бе нанесен от тарана в червената атака и бивш нападател на Локо София Преслав Йорданов. От началото на сезона снажният голаджия се представя отлично и бележи във всеки мач. Гостите от Бургас не успяха да отговорят на играта на червените и полувреме завърши с непроменен резултат.

В началото на втората част червените нанесоха два бързи удара на бургазлии – първо Самир Аяс се разписа, а секунди след това и капитанът на червените Борис Галчев заби топката в мрежата на Нефтохемик. Изходът от двубоя вече бе решен и срещата се доиграваше. В 61-та минута гостите успяха да върнат едно попадение благодарение на Любомир Любенов. До последния съдийски сигнал не се случи нищо интересно, двата отбора бяха наясно с крайния резултат и той ги устройваше.

Така намиращият се във „В“ група отбор на ЦСКА продължава да мечтае за Купата на България и ще играе на 1/8-финалите.