Хофенхайм спря победната серия на Борусия Дортмунд

0

Отборът на Хофенхайм спря победната серия на Борусия Дортмунд, след като двата отбора не успяха да се победят вчера и завършиха при резултат 1:1.

Това бяха първите изгубени точки от момчетата на Томас Тухел, които се представят повече от отлично през настоящата кампания. Хофенхайм, които се намират в ужасяваща форма и имат само една точка, не се дадоха на желязната атаката в жълто-черно и успяха да удвоят актива си.

През първата част не се случи почти нищо интересно, но в края на полувремето отборът на Хофе излезе напред в резултата – резултатът бе открит от Себастиан Руди. Играчите на Дортмунд се стъписаха и не успяха да отвърнат на удара до почивката.

След подновяването на играта футболистите на Томас Тухел се взеха в ръце и успяха да изравнят. Голът дойде малко след началото на първото полувреме и негов автор е Пиер-Емерик Обамеянг. До последния съдийски сигнал двата отбора не си отбелязаха други голове и срещата завърши наравно.

След този мач от шестия кръг отборът на Хофенхайм е на последното място с две точки, а играчите на Томас Тухел са втори с цели 16 точки.

Тази година отборът на Дортумнд се представя изключително силно в Германия и Европа и всички хора, свързани с отбора, се надяват на нова титла в Германия. Пред Борусия Дортмунд има много възможности и играчите са длъжни да направят нещо.

Слабата форма на Байерн Мюнхен и добрият старт са основните причини, които дават надежда на Дортмунд да мечтае. Всички фенове си спомнят какво направи играчите в жълто-черно преди години и как станах безапелационни шампиони в две поредни години. Силните атаки, които организират играчите на Борусия Дортмунд и добрата игра в защитата са запазена марка на жълто-черните. През настоящия сезон двете оръжия отново работят в пълна сила и всички съперници трябва да се съобразяват с тях и да се надяват на по-малки загуби.