Барселона е на колене пред Селта

0

В междинния пети кръг от Испанската Премиера отборите на Барселона и Селта Виго завършиха при резултат 1:4. Загубата е първа през настоящия шампионат за Барселона, Лео Меси и компания бяха под всякаква критика, а играчите на Селта записаха уникална победа, която ще се помни дълго време.

Барсаа

Нолито откри за Селта в 26 гола, а след това Аспас се разписа на два пъти в рамките на 26 минута – 30 и 56 мин., а Джон Гуидети вкара последния гол за Селта в срещата. За Барселона се разписа бразилската звезда Неймар, чийто гол бе напълно недостатъчен.

Барселона отстъпи първото място във временното класиране именно на Селта. Треньорът на европейския шампион Барселона Луис Енрике бе приел срещата на сериозно и заложи на своето желязно трио в нападение – Лео Меси, Луис Суарез и Неймар. Пике също се завърна в титулярния състав, след като изтърпя наказанието си. При отсъствието на Рафиня Алкантара се наложи на Сержи Роберто да запълни празното място в средата на терена.

Треньорът на Селта също заложи на схема 4-3-3. В предни позиции за отбора на първо място във временното класиране излязоха Фабиан Ореяна, Яго Аспас и Нолито.

Футболистите на Селта започнаха мача силно и създадоха много проблеми за младия немски вратар на Барселона Андре тер Стеген. През цялото първо полувреме вратата на Марк-Андре бе застрашена отвсякъде. Изстрелите следваха един след друг и резултатът бе открит рано в срещата. Играчите на Барселона не успяха да отговорят на силното представяне на Селта и полувреме завърши при резултат 1:0 за момчетата на Едуардо Берисо.

През втората част играчите на европейския клубен шампион допуснаха цели три гола във вратата си и по този начин загубиха първи три точки в борбата за титлата. През цялото второ полувреме играчите на Барселона не успяха да затруднят вратаря на Селта Серхио Алварес като изключим гола на Неймар в самия край на мача.

Все още е рано за изводи, но Селта показа как се спира тази Барса!