Чили спечели Копа Америка след 4:1 с Аржентина

0

Финалът се игра снощи на стадиона в Сантяго и домакините победиха Аржентина с 4:1 след изпълнение на дузпи.

За първи път във футболната си история Чили спечели Копа Америка. Празненствата в държавата със сигурност ще продължат няколко дни и нощи. Феновете полудяха от радост, тази радост е незаменима ние българите не можем да гадаем какво е чувството, защото никога не сме печелили какъвто и да трофей, но затова се радваме и плачем за другите национални отбори. Досега Чили имаше 4 загубени финала в турнира. Аржентинците пък не са печелили титлата от 1993 година насам и този загубен финал е голям шок за тях, така Лионел Меси продължава да няма нито едно отличие с националния си отбор.

Мачът беше беден на голови положения, почти не видяхме чисти ситуации и през двете полувремена. И двата отбора гледаха повече да се защитават, за да не допуснат гол във вратата си. Може да не видяхме чисти голови положения, но видяхме прекрасни защитници и двата отбора показаха класна игра.

Чили започна мача с агресивна игра, но точно това всички очакваха от домакините.

В 6-та минута Меси центрира остро, но Агуеро не успя да скочи високо, за да достигне до топката.

В 10-та минута Варгас стреля от около 30 метра, но топката излезе в аут.

В 14-та минута Видал от отбора на Чили стреля, но вратарят на Аржентина внимаваше.

Чили, Аржентина, Копа Америка 2015Аржентинците разчитаха на контраатаки, но нито дългите подавания към Серхио Агуеро достигаха до него, нито извеждащите пасове в коридор на Лионел Меси. Защитата на Чили бе много стабилна и отборът не си позволи грешки.

В 20-та минута Меси центрира в наказателното поле, Агуеро засече топката с глава и я отправи към вратата на чилийците, но стражът Браво не допусна грешка.

В 24-та минута Силва от отбора на Чили получи жълт картон.

В 26-та минута може би мечтите на фаворита Аржентина на 50% умряха, след като се наложи Анхел Ди Мария да бъде заменен, звездата на Аржентина и Манчестър Юнайтед се контузи, а на неговото място влезе Езекиел Лавеци. Това бе трагедия за цялата нация, защото точно Ди Мария вкара повечето голове за Аржентина в турнира и той е един от основните виновници аржентинците да стигнат до финала на Копа Америка.

В 33-та минута вратаря на Аржентина Ромеро спаси прекрасен удар на Санчес.

В 34-та минута Медел от отбора на Чили получи жълт картон.

В 40-та минута пък вратарят на Чили се намеси блестящо и спаси удар от изгодна позиция на Лавеци. При тази ситуация Браво закова топката в ръцете си.

В 44-та минута Диас от отбора на Чили получи жълт картон.

Чили, Аржентина, Копа Америка 2015Така първото полувреме завърши при резултат 0:0 и тежка контузия за целия аржентински народ, след принудителната смяна на Анхел Ди Мария. Не станахме свидетели и на чисти голови положения.

И втората част започна по-добре за чилийците. След това видяхме и лек натиск от отбора на Аржентина.

В 55-та минута Рохо от отбора на Аржентина получи жълт картон.

В 55-та минута Масчерано от отбора на Аржентина получи жълт картон.

В 74-та минута тимът на Аржентина направи втората си смяна, като Игуаин влезе на мястото на Агуеро.

В 75-та минута и отбора на Чили направи първата си смяна, като Фернандес влезе на мястото на Валдивия.

До средата на второто полувреме мача се играеше в средата на терена, опасните положения липсваха. Около 25 минути наблюдавахме изключително скучен футбол.

В 81-та минута отборът на Аржентина направи и последната си смяна, като Банега влезе на мястото на Пасторе.

Чили, Аржентина, Копа Америка 2015В 82-та минута Алексис отправи красив удар от въздуха, но ударът му излезе в аут.

В 86-та минута Меси подаде към Лавеци, но той бе не точен и топката не достигна до Игуаин, който чакаше на добра позиция.

В 86-та минута Арангис от отбора на Чили получи жълт картон.

В 91-та минута Банега от отбора на Аржентина получи първо предупреждение от съдията.

Така и второто полувреме завърши при резултат 0:0 и се стигна до продължения.

В 95-та минута отборът на Чили направи втората си смяна, като Енрикес влезна на мястото на Варгас.

Отборът на Чили не се възползва от третата си смяна.

Футболистите и на двата отбора бяха прекалено изморени след двете полувремена и затова двете продължения, които изиграха бяха скучни и слаби и не промениха нищо, така се стигна до дузпи.

При дузпите за Аржентина фаталните пропуски направиха Гонзало Игуаин, който прати топката високо над вратата. Безобразно изпълни дузпата си звездата Евер Банега – неговият удар бе спасен от вратаря Браво, докато за Чили нямаше нито една пропусната дузпа. Така заслужено чилийците вдигнаха трофея.

Мати Фернандес от Чили направи резултата 1:0, a Меси от Аржентина изравни – 1:1, след това Видал от отбора на Чили направи 2:1, последва пропуск на Игуаин от тима на Аржентина и резултатът остана 2:1 в полза на Чили. Арангис от отбора на Чили вдигна разликата до 3:1, а Банега пропусна. Алексис от отбора на Чили вкара последната дузпа, за да оформи крайното 4:1 в полза на чилийците и така бетонира триумфа.

Чили, Аржентина, Копа Америка 2015Южна Америка има своя нов футболен крал.

Чили, Аржентина, Копа Америка 2015Честито Чили! Цялата страна ликува от радост за първата голяма футболна титла.