Суонзи наказа слаб Юнайтед

0

Феновете на Манчестър Юнайтед са свикнали с победите и трофеите, но в последно време нещата не вървят добре за отбора. В днешния ден Юнайтед гостуваше на отлично представящия се отбор на Суонзи.

В началото на мача футболистите на ван Гаал атакавуха яростно вратата на Лукаш Фабиански, само добрият рефлекс на вратаря и тактическата дисциплина на защитниците пред него спаси Суонзи от ранен гол. Играчите на Юнайтед знаеха, че е важно да атакуват от самото начало на мача и опитваха всяка възможност. Дейно участие в атаките на отбора имаше Мемфис Депай, който опитваше да пробие по лявото крило, а от другата страна Мата бе оставил целия фланг на бранителя Матео Дармиан. През цялото първо полувреме гостите се опитваха да намерят път към вратата, но така и не успяха да се разпишат.

Мата

В началото на втората част, след центриране и разбъркване в наказателно поле, топката достигна случайно до Хуан Мата и той я прати във вратата на Лукаш Фабиански за 1:0. Резултатът бе открит. Тук играчите на Юнайтед решиха, че са спечелили двубоя и се отпуснаха, почнаха да грешат в подаванията си и играеха без особена концентрация. При една от редките атаки на домакините се случи най-нормалното нещо – Ая подаде на Гомис и от близко разстояние бившият играч на Лион изравни.

Гомис 2

В следващите минути играчите на ван Гаал бяха стъписани, те сякаш не бяха на терена. През това време футболистите на Суонзи се активизираха и нанесоха своя втори удар – Аю направи 2:1 в 66 минута. В оставащото време ван Гаал направи и трите си смени, гостите се опитаха да променят развоя на срещата, но всичко бе напразно. Гари Монк и неговите хора вече владееха положението ситуацията между двете врати. Мачът завърши при резултат 2:1 и по този начин Юнайтед остана на 5 точки зад безпогрешния лидер в класирането Манчестър Сити.

Аю

В днешната среща се видя ясно, че Манчестър Юнайтед има спешна нужда от нов човек в атаката, който да води отбора към нови успехи!