ПСЖ – Барселона 1:3

0

Мачът ПСЖ – Барселона започна с комбинативни действия на каталунците, повече техни разигравания в половината на домакините. Първото положение дойде пред вратата на Марк-Андре тер Щеген, макар и да не се стигна до някакъв удар към нея. Алба ревна за дузпа още в 4-та минута, но можеше да получи картон за симулация.

Феновете на домакините здраво освикрваха Меси и компания.

Двата отбора си размениха по няколко атаки като по-запомнящи се останаха, когато Пасторе по крайно разочароващ начин не можа да уцели топката и пропусна чисто положение за ПСЖ и Меси нацели гредата след груба грешка на домакините, след като защитниците не се разбраха кой точно трябва да покрива Лионел Меси пред дъгата на пеналтерията и Бълхата си нагласи топката, за да отправи фалцов изстрел, но грешката на ПСЖ остана ненаказана.

В 18-ата минута Неймар откри резултата след като беше „забравен“ и никой не го пазеше той излезе очи в очи с вратаря и не му остана нищо друго освен да го „накаже“ и така Барселона поведе в резултата. До гола се стигна като отново Меси получи пространство в средата на половината на ПСЖ, след като отново Йоан Кабай и Адриен Рабио не се бяха разбрали кой точно трябва да го опазва. Меси така спокойно пусна извеждащ пас вляво за нахлуващия Неймар, който беше безмилостен.

Но дори това, че Барселона поведоха на никой дори и през мислите не му мина мисълта да отписва ПСЖ след онзи луд мач срещу Члеси, а и сега ПСЖ дори са с 11 човека на терена.

В 21-ата минута лошите новини за ПСЖ продължиха с пълна сила! Принудително Тиаго Силва бе заменен от Давид Луиз, и кадровите проблеми на ПСЖ станаха още по тежки.

Kонтра атака секунди по-късно сътвори отборът на домакините, след като Матюйди изнесе по отличен начин топката отляво и подаде напред за Лавеци. Той продължи за връхлитащия Единсон Кавани. Уругваецът обаче силно ни разочарова, защото вместо да изведе Хавиер Пасторе сам срещу вратаря, се забави и позволи на Хавиер Масчерано да се намеси и да си свърши работата и да запази преднината в полза на неговия отбор.

До края на първото полувреме последваха още няколко атаки, ПСЖ обаче, не създаде повече опасни ситуации, не сътвори нищо вълнуващо и резултата след първите 45 минути остана непроменен. Гол преднина за Неймар и компания, който самият бразилец вкара в 18-ата минута, но отборът му имаше шанс да накаже съперника си отново преди влизането в тунела за почивка.

Страхотно превъзходство на Браселона през първото полувреме, а домакините бяха далеч от това, което показаха срещу Челси. Факт бе, че доста от основните им футболисти липсваха, но верните  фенове на отбора очакваха след почивката отборът да излезе на терена като „нов“.

През второто полувреме ПСЖ се събудиха, показаха по различно лице от това във първата част, футболистите на Лоран Блан направиха точно това, коетo всички очакваха от тях.

Първият по-сериозен тест за вратаря на Барселона дойде в 49-тата минута, в рамките на 5 минути след почивката Пари Сен Жермен отправиха два удара към Щеген. Хавиер Пасторе и Адриен Рабио с шутове пред границата на наказателното поле не успяха да препарират германския страж, но футболистите на домакините показаха промяна в поведението си на терена и започнаха все по-често да поглеждат към вратата на каталунците.

ПСЖ се разиграха, последва равностойна игра, атака след атака, ту към едната, ту към другата врата, докато дойде 64-ата минута и първо ПСЖ с няколко добри подавания направиха обещаващи атаки, с потенциал за гол, хубава атака, провалена заради бавните действия на Кавани, можеше да завърши с изравняване нa резултата, но късметът отново беше на страната на гостите.

И тогава дойде отговорът на Барселона и Луис Суарес направи резултата 2:0 след груба грешка на Давид Луис обаче, в 67-ата минута позволи на Суарес да покаже защо Барселона дадоха толкова много пари за него, след като уругваецът мушна топката между краката на Луис, а след това я запази от Маркиньос и Максуел и след след всички тези финтове вкара топката във вратата на Сиригу.

ПСЖ не се отказаха и след втория гол в тяхната врата и опитваха  да върнат поне един и само секунди след втория гол Тер Щеген с великолепно спасяване при убийствен шут на Кавани от 10 метра попречи на ПСЖ да върне интригата.

И точно тук някъде Луис Суарез отново направи мрежичка и каза: „Лека нощ, ПСЖ!“ в 79-ата минута като направи резултата 3:0, след като отново направи „смешен“ един от най-скъпите защитници в света.

Тук всички си помислиха че интригата умря, но мачът стана още по-вълнуващ и интересен като парижани не се отказаха и продължиха да търсят поне гол в тяхна полза в 82-ата минута Грегори ван дер Вийл се разписа за 1:3, голът дойде с огромната помощ на Жереми Матьо като топката рикошира в крака му.

Звездата на Барселона Меси нищо не направи в мача, запомни се само с една греда в първата част.

Точно в самия край на мача домакините направиха най-големите си пропуски, за които дълго ще съжаляват. Изпуснаха да отбележат 100-процентови голове. Точно в самия край ПСЖ показаха, че са много опасни, но времето не им стигна, както се казва „цял мач нищо не направихте, та сега в края ли?“ и чухме последния съдийски сигнал! Сега ПСЖ ще търси чудо, за да спре Барселона на реванша в Испания!