Победа за България! Владо Стоянов натри носа на Роналдо и Португалия

0

Българският национален отбор по футбол победи Португалия като гост с 1:0 в приятелски мач, който се изигра в Рейрия. Дебютантът Марселиньо донесе победата на националния ни тим в 19 минута на мача. Ивелин Попов и Димитър Рангелов също направиха опит с няколко опасни атаки, но за съжаление не успяха да вкарат в противниковата врата.

Другата звезда на вечерта е вратарят ни Владо Стоянов, който не се поддаде на постоянните атаки на португалците, водени от световната звезда Кристиано Роналдо.  В 66-ата минута Николай Бодуров игра с ръка в наказателното поле и реферът свири дузпа. Звездата Роналдо застана зад топката, но Владо Стоянов спаси удара му, както го направи и преди година и половина в мача на „Лудогорец“ срещу „Реал“ в София. До края на мача възпитаниците на Ивайло Петев се браниха храбро и не допуснаха гол.

Следващата контрола на България е във вторник срещу Македония и ще се изиграе в столицата Скопие.