Цветана Пиронкова отпадна на турнира в Дубай

0

Цветана Пиронкова отпадна на 1/8-финалите на супер турнира в Дубай с награден фонд от над 2,5 млн. долара. Първата ни ракета загуби от румънката Симона Халеп с 4:6, 3:6. Мачът, продължил 80 минути беte първи между двете тенисистки до този момент. Пиронкова за първи път в кариерата си стигна до третия кръг на тенис турнира. На 1/4-финалите Халеп ще играе с Екатерина Макарова от Русия.

Цветана Пиронкова, Халеп

Симона Халеп отстрани Цвети от турнира в Дубай

Мачът започна добре за Пиронкова след като с добра игра поведе с 2:0. Постепенно румънката подобри играта си и в четвъртия гейм Пиронкова трябваше да отразява три брейкпойнта на Халеп като Цвети се справи отлично и взе гейма – 3:1. При 4:3 Пиронкова спаси нов пробив, но силите и изглежда стигнаха до тук.

Цвети се бори мъжки но румънкат взе сета – 6:4 след 45 минути игра. Втората част започна с пробив за Пиронкова но Халеп се върна веднага в мача – 1:1. В третия гейм Цвети стигна до брейкпойнт, но Халеп успя да го спаси. Румънската състезателка стигна до пробив при 4:2, след което взе и гейма до 5:2. Тогава Цвети намери сили и взе нов геим за 3:5. Все пак с повече мощ и по-добра игра румънката стигна до 6:3 а с това и затвори мача.

pironkovaЗа участието си в Дубай, Цвети ще прибере 26 000 долара от наградния фонд и ще добави 105 точки към актива си за световната ранглиста. Така първата ни ракета ще се завърне сред първите 50 в новата класацията на WTA следващата седмица. Следващата спирка за Цвети е турнира в Доха с награден фонд от 731 000 долара, започващ на 23 февруари.