„Манчестър Юнайтед“ катери след 3:0 с „Тотнъм“

0

Два бивши отбора на Димитър Бербатов – „Манчестър Юнайтед“ и „Тотнъм“ се срещнаха днес в мач от Английската висша лига. Червените дяволи отнесоха съперниците си с 3:0 и то само за едно полувреме. Това е най-силният мач на „Манчестър“, откакто Луис ван Гаал е начело. След тази толкова важна победа „Манчестър Юнайтед“ е на крачка от челната тройка на класирането в английското първенство, което дава право и на участие в Шампионската лига. Всички надежди за спечелване на титла за червените бяха само мираж, но те вече дишат във врата на лидера „Челси“. Сините имат преднина с 8 точки и мач по-малко, но във Висшата лига сме виждали доста по-големи обрати и ако момчетата на Луис ван Гаал продължават в същия дух, въпреки тежката програма, която ги очаква „Челси“ може да се сбогува с шампионската титла, така както и с Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед, ТотнъмВ мача между „Манчестър Юнайтед“ и „Тотнъм“ на „Олд Трафорд“ всичко се реши още в първото полувреме. В 9-та минута резултатът откри Маруан Фелайени, 10 минути по късно Карик се разписа за 2:0 и наказа жестоко бившия си отбор „Тотнъм“ като и заслугата за първия гол беше негова. Класическото 3:0 дойде в 34-ата минута, когато Уейн Рууни от центъра взе топката, направи сам атаката, психира защитниците на гостите, влезе в наказателното поле и с удар по земя опъна мрежата на Юго Йорис. И тук интригата напълно умря. Еднинствената възможност, която „Шпорите” имаха в целия мач бе едва минута преди края, но испанският вратар Давид де Хеа отрази удар на Хари Кейн.

„Манчестър Юнайтед“ остават 4-ти, а „Тотнъм“ – на 7- мо място, но може би най интересното предстои…