Григор Димитров е на 1/4 финал в Истанбул

0

Григор Димитров започна с летящ старт своето участие в Истанбул. Българинът вече е на 1/4-финалите на първенството, което с награден фонд от 500 хил. евро. Победата му е в графата „бърза“. Гришо се наложи с 6-3, 6-2 над казахстанеца Андрей Голубьов.

Димитров игра с противника си за победата час и четири минути. В първия сет интригата липсваше, като Гришо взе 6 бързи гейма, а Голубьов успя да върне само 3. Вторият сет започна добре за нашия, който стигна до пробив още в началото, но след това грабна нов бърз гейм. Първата ни ракета при мъжете проби за 5-2, и в финално лесно затвори сета – 6-2. Григор приключи мача с 2 аса и без двойна грешка. Министърът на спорта Красен Кралев е в Истанбул и изгледа мача на нашия шампион.

По пътя за полуфиналите Григор Димитров ще срещне победителя от мача Душан Лайович – Иван Додиг. В интервю от корта Гришо заяви:

„Радвам се, че спечелих! Щастлив съм, че играя тук и че отново виждам българските знамена по трибуните. Благодаря за подкрепата – чувствам се все едно съм вкъщи. Мисля, че се получи добър мач. Трябваше да се наглася към моя съперник и към играта му и, мисля, че се справих. Денят беше добър за мен. Сега ще мисля за следващия двубой и ще се подготвям за него.“