Григор Димитров победи Роджър Федерер в Ню Йорк

0

Българският мохикан на корта Григор Димитров победи за първи път Роджър Федерер. Мачът се игра не къде да е, а в Медисън Скуеър Гардън – емблематичната зала в Голямата ябълка! Зрелищният двубой беше по повод Международния ден на тениса.

Демонстративната среща българинът взе с резултат 6:2, 1:6 и 7:5. Играта между Федерер и Димитров, продължила почти 2,5 часа, беше своеобразната кулминация на събитието в Ню Йорк.Григор Димитров, Роджър ФедерерПървата ни ракета доминираше по време на първата третина. Гришо успя даже да пробие своя съперник на корта в 3-ия гейм, без дори да му даде и точка. Във 2-ия сет Роджър Федерер предприе по-стабилна игра и поведе с 4:1 след пробив. Григор Димитров, който отпадна в Акапулко не удържа на напрежението и падна, но само за сета. В последната част играта беше повече от оспорвана. Българинът показа изключителна класа. Въпреки че изпусна единия мачпойнт, Григор успя да триумфира.

Григор Димитров, Роджър ФедерерЗабавлявах се срещу Роджър Федерер, беше великолепно! Беше чест за мен да играя пред Вас в тази зала! В Маями и Индиън Уелс ще се опитам да покажа най-добрия си тенис„,

каза след двубоя българинът.

Победата е дебютен успех за Гришо срещу швейцарския №1 в тениса и то при тяхната 4-а среща. Победата на нашето момче обаче, няма да бъде записана в статистиката.