Бразилия – Перу 2:1

0

Бразилия победи Перу с 2 на 1! Блестящият Неймар не спира да демонстрира класа. Бразилия се наложи след гол и асистенция на 23-годишния футболист.

Копа Америка е във вихъра си. Невероятно шоу се разразява в Чили.

За жалост на българските фенове нито една наша телевизия не излъчва мачовете от престижния турнир, в който главни действащи „актьори“, са едни от най-великите футболисти в момента.

Това бе първият мач в тазгодишният турнир в Чили и за двата отбора. Копа Америка бе открит на 12 юни повече от невероятно. Бляскава церемония на световно ниво с куп звезди спряха духа на целият свят.

Бразилия е един от главните претенденти и фаворити за спечелване на трофея.

Бразилия Перу 2:130 минути след полунощ българско време Бразилия и Перу се изправиха един срещу друг в битката за Копа Америка. Срещата започна изненадващо за всички след като Перу откри резултата.  Всички помним трагичното отпадане на Бразилия на световното миналото лято, когато „Селесао“ отпаднаха на полуфинала и сега след като Перу поведе в резултата феновете изтръпнаха.

В 3-та минута Куевас откри резултата. Футболистът се възползва от груба грешка на бразилския вратар Джеферсон и отбраната пред него и отбеляза – 0:1.

След гола футболистите на Бразилия не се изплашиха и само след 2 минути бързо изравниха резултата, чрез нападателя на „Барселона“ Неймар.

Бразилският национален отбор започна здраво да натиска противника си. В 5-ата минута футболистите на Селесао изравниха резултата. Атаката се разигра между Дани Алвеш, който фантастично подаде към оставеният непокрит Неймар и суперзвездата на Бразилия наказа с глава вратаря Педро Гайесе и Перу. Така резултатът бързо стана 1:1.

Бразилия тотално доминираше на терена. Селесао търсеха огромна победа над тима на Перу, но вместо голове феновете станаха свидетели на фрапиращи пропуски.

Бразилия Перу 2:1Неймар със страшна сила заби топката с глава, но Гайесе спаси удара му. Диего Тардели също стреля неточно с глава от чиста позиция, но нe улучи вратата.

Вратарят на Бразилия Джеферсон трябваше да се намесва само на два пъти през първото полувреме. Бранителят наблюдаваше мача и се справи без промлем. Той отрази удари от дистанция на Куева и Карлос Лобатон.

Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:1 с много много пропуски и пълна доминация на Бразилия над Перу.

Втората част започна със същото темпо и Селесао продъжи да обстрелва вратата на Перу.

В 54-та минута Неймар отново бе под светлините на прожекторите като разтресе гредата с мощен изстрел от границата на наказателното поле.

След това последваха множество атаки, но без опасност. Мачът бе повече от вълнуващ, дори и тези които не подкрепят Бразилия с ръка на сърцето признават, че е наслада за очите и сърцето да гледаш как бразилците творят на терена.

Перу също създадоха няколко ялови атаки.

В 75-та минута капитанът на Бразилия, Неймар изведе на чиста позиция пред наказателното поле Дъглас Коща,той навлезе в наказателното поле, но неговият прехвърлящ удар не намери мрежата на Перу.

Крайният резултат се реши след 90-та минута, във втората минута на добавеното време Неймар нахлу отдясно и изведе по невероятен начин Дългас Коща, който излезе очи в очи срещу вратаря и този път не сгреши и вкара победния гол за Бразилия във вратата на Перу след феноменалната асистенция на Неймар – 2:1.