Бразилия – Колумбия 0:1

0

Бразилия отстъпи на Колумбия с 0:1. Мачът бе от Група С на Копа Америка 2015 и се игра на стадион „Монументал Давид Ареяно“ в Сантяго.

В първия си мач от турнира суперфаворитът Бразилия победи Перу с 1:0 , а изненадващо Колумбия загуби от Венецуела. Сега Колумбия хвърли бомбата и победи Бразилия с 1:0 така колумбийците се върнаха в играта. Колумбия среща Перу на 21.06, а Бразилия – Венецуела на 22.06.

Колумбия може би донякъде, наистина сътвори сензацията на Копа Америка 2015, като победи с 1:0 най-големият фаворит Бразилия.

Селесао не само падна, Селесао загуби и Неймар поне за 1 мач.

Бразилия, Колумбия, Копа АмерикаПрез първото полувреме двата отбора сътвориха прекалено малко. Видяхме много слаби атаки и неточни отигравания, но със сигурност първото полувреме бе в полза на Колумбия.

Колумбийците задържаха повече топката и търсеха гола по-настойчиво. Бразилия бе отборът, който имаше надмощие, особено по-точни пасове и точни изстрели към вратата на противника, но мача като цяло бе в полза на Колумбия.

До гола се стигна девет минути преди почивката с гол на защитника Мурийо след центриране на Хуад Куадрадо от свободен удар.

В 36-та минута бе вкаран единственият гол в мача от футболиста на Интер Хейсон Мурийо. Той се възползва от неразбория в наказателното поле на Бразилия и с удар отблизо откри резултата за 1:0.

Бразилия, Колумбия, Копа АмерикаБразилците, особено през второто полувреме, имаха сериозно надмощие, което обаче не успяха да оползотворят, почти цялото полувреме бе пред вратата на Колумбия, но вратарят на колумбийците и лондонския Арсенал Давид Оспина показа класа и отрази всички удари към вратата му.

13 минути преди края на срещата Роберто Фирмино можеше да изравни за Бразилия, но изстреля топката над гредата.

В 89-та минута Хамес Родригес имаше възможност да отбележи втори гол за Колумбия, но ударът му беше отклонен с върха на пръстите от вратаря на Бразилия Джеферсон.

Красивият спектакъл бе загрозен само с изцепките след последния съдийски сигнал, когато Неймар и Карлос Бака получиха червени картони, до тях се стигна след като Неймар с глава удари голмайсторът Хейсон Мурийо и видя червения цвят на картона. Тогава Карлос Бака се втурна на помощ на своя съотборник и изблъска Неймар, с което също си заслужи червен картон.

Лошото за Селесао е, че ще изгубят Неймар за 1 или 2 мача, тъй като суперзвездата имаше един жълт картон, то вероятно неговото наказание ще бъде за два мача – последната среща в групата с Венецуела и още един двубой от елиминациите.

Бразилия, Колумбия, Копа АмерикаМного силно изказване след мача направи съотборникът на Неймар, Вилиан като ясно заяви:

„Съдиите трябва да показват по-голямо уважение към Неймар, тъй като той във всеки мач е обект на атаки и провокации. Понякога и той има предел на нервите.“

Миналото лято двата тима отново бяха един срещу друг, но на световното първенство в Бразилия. Тогава бразилците победиха Колумбия на четвъртфинала с 2:1 с голове на Тиаго Силва и Давид Луис, докато за колумбийците се разписа Хамес Родригес от дузпа. Снощният мач бе малък реванш за Хамес и компания. Победата е и своеобразен реванш за Колумбия за загубата от Бразилия.

Световните медии гръмнаха, че това е първи успех на Колумбия над Бразилия от 1991 година насам. Освен това серията на „Селесао“ от 11 поредни победи бе прекъсната, като Колумбия си отмъсти за елиминацията на 1/4-финалите на Мондиал 2014 с 1:2.