Беларус – Испания 0:1

0

Действащият европейски шампион Испания победи с 1:0 като гост Беларус в среща от квалификационна Група „С“ за Евро 2016.

Отборът на Испания разби тима на Беларус. През целия мач испанците бяха тези, които нападаха, тези които диктуваха правилата на зеления килим и заслужено победиха, но с минималното 1:0. Това бе пета победа в предварителна група С в квалификациите за Евро 2016 за отборът на Испания те заемат второ място с 15 точки, Словакия имат 18, а Беларус имат 4 точки.

Срещата започна с очакван натиск на „иберийците“ така продължи и така завърши мача. На терена имаше един отбор – този на Испания. Момчетата на бившият бившия наставник на Реал Мадрид Висенте Дел Боске, имаха възможност да си решат мача още в началните минути на срещата, но пропиляха униклани възможности.

Беларус Испания 0:1Алваро Мората и Давид Силва, Серхио Рамос имаха направиха страхотни атаки, но Кустетут им изневеряваше.

Още в 2-та минута резултата можеше да бъде открит Педро Родригес имаше уникален шанс да изведе Испания напред в резултата.

В 9-та минута и Алваро Мората пропусна да открие резултата. Нападателят на Ювентус не успя да уцели вратата на Горбунов, след като получи топката в наказателното поле от Сеск Фабрегас.

В 12-та минута отново Педро бе главно действащо лице за развиващата се атака пред вратата на Берус, но вратарят Горбунов внимаваше и Педро отново не успя да се разспише и да изведе „Ла Роха“ напред в резултата.

Последваха няколко не толкова опасни атаки пред вратата на Беларус.

Беларус Испания 0:1В 19-та минута обаче станахме свидетели на фантастична атака, феноменална игра с глава на Серхио Рамос и блестящо спасяване на вратаря. След центриране от корнер звездата на Реал Мадрид Серхио Рамос мощно прати топката в очертанията на вратата с глава, но Горбунов закова топката на голлинията.

В 23-та минута и Давид Силва атакува здраво вратата на Беларус, футболистът намери топката във въздуха, но не откри очертанията на вратата.

В 32-та минута левият бек на Барселона Жорди Алба отправи много силен и красив изстрел от въздуха към вратата на Беларус, но малко недостигна на футболиста да отбележи.

Не видяхме нито една една опасна ситуация пред Касийяс, вратарят на Реал Мадрид само наблюдаваше мача през първото полувреме. И след като през цялото първо полувреме атаките към беларуската врата не спираха, очакваното се случи и в 45-ата минута Испанците вкараха гол. Фатална грешка на вратаря Горбунов, позволи на Давид Силва да запише името си в мача, след като овладя по класен начин топката, насочия във вратата, няколко играчи на Беларус се бяха наредили на голлинията да помагат на Горбунов, но вратарят увисна след центрирането от фаул. И така резултата в 45-ата минута вече  бе 1:0 в полза на Испания.

Беларус Испания 0:1Дори след отбелязването на гола испанците не се спряха и имаха възможност и в добавеното време да наблъскат още голове във вратата на Беларус. Но късметът жестото изневеряваше на действащият европейски шампион и футболистите на Висенте Дел Боске се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 в тяхна полза.

През първото полувреме наблюдавахме неориентирана игра на отбраната на Беларус и пълна доминация на отбора на Испания. Действията се развиваха почти изцяло пред вратата на домакините.

Едва във второто полувреме дойде първата чиста ситуация за беларусците пред вратата на Испания, отборът на Беларус се посъбуди и направи няколко интересни атаки.

В 49-та минута футболистите на Беларус пропуснаха най-чистата си възможност до тук. Сергей Корниленко бе изведен очи в очи с Икер Касийяс, но опитният вратар на Реал Мадрид показа класа на най-високо ниво и с великолепна проява му попречи да изравни резултата.

В 50-та минута Максим Володко вкара топката в мрежата зад Касийяс, но попадението бе правилно отменено заради засада. И така резултата си остана 1:0.

В 56-та минута Максим Бордачов проби в наказателното поле на Испания, но изстрелът му бе много неточен.

След тези няколко силни атаки на домакините, гостите си върнаха пълната доминация и след 60-та минута битката се водеше предимно в половината на Беларус, като Алваро Мората имаше половин дозина чисти голови положения пред себе си, но младият футболист така и не успя да се възползва от тях.

В 84-та минута Силва имаше невероятна възможност да отбележи втори гол във вратата на Беларус и да сложи край на интригата, но удърът халфът на Манчестър Сити бе слаб и Горбунов спаси.

В 87-та, 88-та и 89-та в заключителните минути испанците пропуснаха прекрасни голови положени, но топката така и не влезе за втори път във вратата на Беларус.

И така последният съдийски сигнал стана факт, Беларус – Испания 0:1, а головата разлика можеше дa е огромнау в полза на Испания.

Беларус Испания 0:1След мача селекционерът на Беларус Александър Ячкевич отличи вратаря на Испания Икер Касийяс, той убедено заяви:

„Във втората част демонстрирахме добра игра и имахме възможности да изравним, но Икер Касийяс спаси испанците“.

Според мен селекционерът на Беларус сигурно е гледал друг мач, защото неговият тим имаше едва няколко чисти атаки пред вратата на Испания, а през целия мач на терена класа показваше само отборът на Испания. Но треньорът на Беларус явно като българския селекционер Петев, е гледал друг мач, щом така похвали футболистите си.