Аржентина – Парагвай 6:1

0

Аржентинците разкъсаха мрежата на парагвайците от голове. Лео Меси отново не успя да вкара гол, нито един гол в редовното време на Копа Америка, но звездата се отличи с три асистенции.

Крилото на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария записа името си в мача с два гола и една асистенция.

След головото шоу Аржентина отива на финал на Копа Америка, там Меси и компания ще се изправят срещу домакините на турнира Чили – тимът, който би трудно Перу с 2:1 в първият полуфинал. Финалният мач ще бъде на 4-и юли.

„Гаучосите“ не са печелили трофей от международен турнир от 22 години, последната им титла е на Копа Америка е от 1993 година, когато те елиминират на финала Мексико с 2:1 след дубъл на Габриел Батистута.

Аржентинците започнаха много силно мача, те тотално доминираха. Парагвайците също създадоха няколко опасни атаки и пропиляха чудесни възможности за отбелязване на голове. Двата отбора играха предпазливо в първите минути на мача, но след това се разви огнена вихрушка и головете един по един почнаха да влизат.

В 6-та минута при уникално подаване от дълбочина Нелсон Валдес свали топката с глава към Роке Санта Крус, който бе оставен непокрит на точката за дузпа, но шутът му от въздуха премина от гредата на Аржентина.

В 11-та минута след центриране от фланга Лионел Меси подаде на Пабло Сабалета, футболистът на Манчестър Сити центрира леко назад към Хавиер Пасторе, той обстрелва вратата на Парагвай, но изстрелът му от воле бе много слаб и вратарят Хусто Вияр спаси.

Аржентина, Парагвай, Копа Америка 2015В 12-та минута Рохо от отбора на Аржентина получи жълт картон.

В 13-та минута и Биглия от отбора на Аржентина заслужи жълт картон, същта съдба сполетя и Касерес от отбора на Парагвай.

В 15-та минута Рохо откри резултата в полза на Аржентина след асистенция на Меси. Бранителят вкара гол след центриране от фаул на Меси. Така резултатът стана 1:0 в полза на Аржентина.

В 27-та минута Пасторе вкара още един гол за отбора на Аржентина, отново след асистенция на Меси. Бълхата с отличен пас подаде към Пасторе за да направи резултата 2:0 в полза на Аржентина. Веднага след втория гол на аржентинците се стигна до първата смяна в отбора на Парагвай, като Бобадия влезе на мястото на Гонсалес.

В 30-та минута Да Силва от отбора на Парагвай получи жълт картон.

В 31-та минута отборът на Парагвай направи втората си смяна, като Бариос влезе на мястото на Санта Крус.

В 43-та минута парагвайците върнаха един гол във вратата на Аржентина, именно влезлият преди малко Бариос отбеляза уникален гол за своя тим, след асистенция на Валдес. До гола се стигна, след като Нелсон Валдес успя да спре атака на Аржентина като с глава пресече центрираната напред топка, оттам топката попадна в Бариос, който направи резултата 2:1.

Така първите 45 минути свършиха при резултат 2:1 в полза на Аржентина. Аржентинците владееха топката повече, а парагвайците получиха повече жълти картони.

Вторите 45 минути отново започнаха силно за аржентинците и бързо в началото на второто полувреме бившата звезда на Реал Мадрид Анхел Ди Мария вкара два прекрасни гола в мрежата на Парагвай, след това и Агуеро и Игуаин вкараха по един гол.

В 47-та минута звездата на Манчестър Юнайтед Анхел Ди Мария вкара страхотен гол отблизо за отбора на Аржентина, след асистенция на Пасторе. Така резултатът стана 3:1 в полза на Аржентина.

В 53-та минута отново Анхел Ди Мария записа името си в мача, като сам организира атака за своя отбор и съм си вкара гола. До гола се стигна, след като Меси пое топката в центъра и подаде към Пасторе, който с едно докосване намери нападателя на Манчестър Юнайтед Ди Мария и звездата вкара втория си гол в мача, по този начин направи резултата 4:1 в полза на Аржентина.

В 56-та минута парагвайците извършиха и последната си смяна, като Ромеро влезе на мястото на Валдес.

В 59-та минута Ортис от отбора на Парагвай получи жълт картон.

В 68-та минута Лионел Меси можеше да вкара първия си гол на Копа Америка в редовното време. Припомням, че той вкара гол срещу Колумбия, но при задължителните дузпи. Звездата организира индивидуална атака и успя да нанесе удар отблизо, но стражът на Парагвай спаси.

Аржентина, Парагвай, Копа Америка 2015Аржентина, Парагвай, Копа Америка 2015В 73-та минута аржентинците направиха първата си смяна, като Банега влезе на мястото на Пасторе.

В 77-та минута аржентинците направиха и втората си смяна, като  Гаго влезе на мястото на Маскерано.

В 80-та минута Агуеро направи резултата 5:1 в полза на Аржентина след асистенция на другия голмайстор Ди Мария. Агуеро засече с глава топката след центриране на Ди Мария, така резултатът стана 5:1.

В 81-та минута аржентинците направиха и последната си трета смяна, като Игуаин влезна на мястото на Агуеро.

В 83-та минута влезлият като резерва Игуаин оформи крайния резултат 6:1. Нападателя на Наполи се възползва от разбъркване в наказателното поле пред Вилар и оформи резултата в мача 6:1 в полза на Аржентина.

Аржентина, Парагвай, Копа Америка 2015До края парагвайците се опитваха да вкарат втори гол и пропуснаха добри възможности да направят загубата си не толкова срамна, но не им стигнаха силите.

Така мачът завърши при резултат 6:1 в полза на Аржентина. Сега аржентинците отиват на финал срещу домакините на турнира Чили.