Защо Ювентус започна слабо?

0

Ако се върнем няколко месеца назад, ще видим как Ювентус бе станал шампион на Италия, държеше здраво купата на страната в ръцете си и чакаше мечтания финал в Шампионска лига срещу Барселона. На 6 юни отборът на Алегри се представи достойно, но загуби финала срещу Барселона и така остана на второ място в Европа.

Юве - Барса
През лятото в Ювентус настъпиха много промени. От отбора си отидоха основни футболисти като Андреа Пирло, Артуро Видал, Карлос Тевез, Анджело Огбона, Доменико Берарди, Фернандо Йоренте и Кингсли Коман. Почти всички от изброените по-горе бяха основна част от отбора, който постигна редица успехи в последните пет години в Италия и Европа.

Юве

Гръбнакът на отбора бе заменен с нови футболисти. В състава пристигнаха играчи като Пауло Дибала, Алекс Сандро, Марио Манджукич, Симоне Дзадза, Роберто Перейра, Ернанес, Хуан Куадрадо и Сами Кедира. С новите футболисти бе променен и стилът на игра.

Юве 2015-16

В първия кръг от сезона Ювентус бе домакин на Удинезе. Максимилиано Алегри излезе с познатата схема 3-5-2, но изпълнителите бяха други. В атаката на отбора бяха направени три промени – Кингсли Коман, Марио Манджукич и Роберто Перейра започнаха от първата минута. Тримата правеха дебют с екипа на Ювентус и никога преди това не бяха играли заедно. Липсата на синхрон в атаката бе основният проблем за Алегри и резултатът бе виден – 0:1 и първи изпуснати точки за Юве през кампанията още в първия кръг.

Рома - Юве

Във втория мач отборът на Макс Алегри се изправи срещу състава на Рома. Именно отборът от Рим бе най-големият опонент на Юве през миналия сезон за титлата.  Първото полувреме завърши с няколко жълти картона и неуспешни опити за гол. Манджукич и Дибала отново не успяваха да се намерят. Рома натискаше и логичното се случи – в 61-та минута Миралем Пянич откри резултата. В минутите след гола отборът на Юве атакуваше постоянно, но се стигна до нелеп втори жълт картон за Евра. В 79-та минута Един Джеко направи преднината на Рома двойна. В самия край на мача Дибала откри головата си сметка през сезона. Мачът завърши при този резултат.

От началото на сезона се вижда, че новите футболисти в състава не могат да се нагодят към играта на отбора. Алегри го очакват много проблеми, ако не вземе нещата в свои ръце.