Чили – Боливия 5:0

0

Домакинът Чили буквално разстреля Боливия с 5 гола и стана победител в група „А“ от Копа Америка 2015. Чилийците ще играят в Сантяго своя четвъртфинален двубой, а за фазата на директните елиминации се класира и Боливия.

Мачът се игра на препълнения Национален стадион в Сантяго, но още преди него и двата отбора си бяха осигурили класиране за следващата фаза, след като в предишния мач победата на Еквадор над Мексико с 2:1 ги направи недостижими на първите две места.

Победата на чилийците дойде в края на една трудна седмица, в която Артуро Видал беше обвинен в шофиране в нетрезво състояние. Той катастрофира след употребата на алкохол. Футболистът обаче започна титуляр за домакините, но бе сменен още на полувремето от Матиас Фернандес.

Чили имаха пълно превъзходство над играта през целия мач. Футболистите на Хорхе Сампаоли доминираха 90 минути на терена и изнесоха истински голов спектакъл.

В 3-та минута резултатът бе открит от Шарл Аранхис.

След 5-та минута пък Алексис Санчес уцели два пъти гредите от фаул и пропиля страхотни възможности да запише на сметката си перфектни голове.

В 37-та минута нападателят на Арсенал Санчес бе безмилостен и направи резултата 2:0. До гола се стигна след перфектен пас на Хорхе Валдивия.

На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 2:0 в полза на Чили. Отборът на Боливия не направи нищо запомнящо се през първото полувреме, докато чилийците бяха по активни и демонстрираха футбол на високо ниво.

След почивката боливийците се опитаха да върнат във мача, но Клаудио Браво спаси опасен изстрел на Марсело Морено.

В заключителната част на мача Чили вкара три бързи гола след груби грешки в защитата на Боливия.

В 66-та Арангис отново вкара гол във вратата на Боливия, за да направи резултата 3:0. До гола се стигна след като футболиста засече центриране на Анхело Енрикес.

В 79-та Гари Медел направи 4-0, след груба грешка в защитата на Боливия. Това бе най-красивият гол в мача. Топката бе подадена към Медел, който прехвърли вратаря на противниците.

В 86-та минута капитанът на Боливия Роналд Ралдес си вкара автогол и така оформи крайния резултат 5:0, след като футболистът засече във вратата си центриране отдясно.

Така домакините на Копа Америка разбиха Боливия с 5:0. Наблюдавахме пълното превъзходство в полза на Чили в двубоя на националния стадион на страната-домакин.

Боливийците не направиха нищо и сякаш отдавна се бяха примирири със загубата, като футболистите на Боливия демонстрираха твърде малко съпротива срещу Чили.

„Много съм доволен от победата и от количеството голове, защото не вкарвахме достатъчно. Много е добре това, което се случи. Хубаво е, че подобряваме играта си след всеки мач. Продължаваме да се развиваме“,

гордо заяви след мача селекционера на Чили Хорхе Валдивия.