Серена спря Шарапова към финала на Уимбълдън

0

Мощната американка Серена Уилямс сгази с 6:2, 6:4 Мария Шарапова по пътя към финала на женския „Уимбълдън“. Така цветнокожата тенисистка се устреми към титлата и в третия турнир от Големия шлем за тази година като увеличи на 17 поредните победи срещу Маша без загуба от рускинята вече 11 години.

Серена започна озверяла мача и с няколко мощни удара изплаши рускинята, която допусна две двойни грешки и бе пробита още в първия гейм. Мария се справи със следващото си подаване, но малко по-късно резултатът вече беше 5:1 в полза на №1 в света, която успя бързо да затвори сета 6:2.

Мария Шарапова, Серена УилямсВъв втория Мария се помъчи и се опъна по-сериозно. На няколко пъти тя надигра американката с майсторски изпълнения, но нямаше как да издържи на мощните удари и бесните сервиси от другата страна. В повечето случаи гаджето на нашия Григор Димитров едва стигаше до топката и почти не успяваше да затрудни съперничката си. Серена проби за 3:2, след което изпусна три шанса за 5:2.

Маша обърна гейма и го спечели с победен крясък, но малко по-късно дойде краят. Уилямс сложи точка на спора с три мощтни аса, които Мария успя само да изгледа.