Реал Мадрид защити шампионската си титла

0

Реал М – Атлетико М 1:0! Това беше най-интересният и най-чаканият сблъсък от феновете на най-великата игра в света!

Преди седмица първият мач от 1/4-финалите на Шампионската лига на стадион „Висенте Калдерон“ между двата отбора завърши 0:0. Мач, в който имаше от всичко, мач, който не ни позволи дори за секунда да отделим поглед от малкия екран. Наблюдавахме истинско зрелище. Както написах още тогава в този уникален мач имаше от всичко – динамика, бързина, положения, емоции, напрежение! От всичко имаше в този сблъсък, но само голове липсваха. Реал Мадрид демонстрираха фантастични, опасни, неспиращи атаки, а Атлетико –  желязна защита. Реал Мадрид имаше пълно превъзходство през целия мач и със сигурност съжаляват за пропуските, които направиха и оставиха всичко да се реши снощи на „Бернабеу“.

Реал М - Атлетико М 1:0Реал бе с куп кадрови проблеми – отсъстваха ключови фигури като Гарет Бейл, Лука Модрич, Марсело и Карим Бензема. Липсата на тези титани бе принудила Карло Анчелоти да постави Серхио Рамос в крайно нетипична позиция. Добрите новини бяха, че любимецът Пепе се върна в игра. Чичарито получи големия шанс да възроди кариерата си с екипа на „кралския клуб“. Чичарито нямаше много възможности за изява последно време, само два мача в Примиера Дивисион и два мача в Шампионската лига, но за тези 4 мача той вкара цели 5 гола.

4-4-2 използва и треньорът на Атлетико (Мадрид). В състава на Диего Симеоне нещата седяха далеч по добре. Той разчиташе в атака на основните си голмайстори Марио Манджукич и Антоан Гризман. Проблеми за отбора видимо нямаше.

На 22 април Еврошампионът Реал Мадрид прие финалиста от миналата година Атлетико (Мадрид) в четвъртфинален мач реванш от Шампионска лига на стадион „Естадио Сантяго Бернабеу“. Мачът започна така, както се развиваше и предишния двубой. Кралският клуб задържаше повече топката, Роналдо и компания здраво натискаха играчите на Атлетико и правеха атака след атака, докато Атлетико се бранеше както във миналия мач и играчите му почти не атакуваха вратата на Касияс. Единоборствата бяха с всякакви средства, но съдията пусна по-освободена игра.

Още в самото начало Саул Нигес удари неволно Серхио Рамос без топка, като съдията Феликс Брих реши да не наказва официално футболиста. Малко по-късно Пепе влезе остро в краката на Туран, размахвайки ръце. В 19-ата Арда удари доста лошо с лакът в лицето Коентрао, а в 21-ата минута и носителят на Златната топка Кристиано с рамо нацели лицето Хесус Гамес.

Реал мадрид бяха пълни господари в първите 20-ина минути и европейските крале наложиха здрав натиск над Атлетико, а те хвърляха здрави усилия единствено в покриване на пространствата в защита.

Първият удар дойде от Тони Кроос още във втората минута;
В 10′ Кристиано Роналдо отправи първия си от многото изстрели към вратата на Атлетико;
Реал М - Атлетико М 1:0В 12′ Чичарито и Хамес Родригес разиграха добре по десния фланг, но топката облиза външната страна на мрежата;
В 14′ Кристиано Роналдо отново застраши по опасно вратата на Облак, „седмицата“ бе оставен непокрит от футболистите на гостите, но изстрелът му с левия крак премина встрани от гредата;
Няколко минути след това се стигна и до първи удар към вратата на домакините, но Коке не направи нищо опасно;
В 27′ последва пряк свободен удар в полза на кралския клуб. Хамес Родригес стреля с левия крак от добра позиция, но звездата изпрати топката над напречната греда;
В 29′ колумбийският халф допусна грешка, Хесус Гамес отне и стреля от 22 метра – Икер Касийяс следеше внимателно играта;
Към средата на полувремето имаше малък период, в който гостите понатиснаха домакините в тяхната половина;
В 31′ Чичарито изпусна първо прекрасно положение, след като не засече точно с глава;
В 32′ суперзвездата Кристиано Роналдо, обстреля коварно вратата на Облак от статично положение. За разлика от Хамес португалецът намери очертанията на вратата, но бранителят отрази изстрела;
Реал М - Атлетико М 1:0В 40′ минута Коке центрира от фаул, Коентрао насочи топката към собствената врата, но Икер непозволи да се случи нещо опасно.
Към края на полувремето издялка Серхио Рамос и това вбеси испанската звезда и двамата си размениха няколко леки удара, отново можеше да станем свидетели на сцени от боксов мач , но съотборниците  им  ги разтърваха навреме, а съдията отново замълча.

Минути по-късно се стигна и до най-чистата възможност за откриване на резултата. Хамес Родригес изведе Кристиано Роналдо очи в очи с Облак, и най добрият футболист на планетата стреля с десния крак, но ударът му бе спасен от словенския страж на Атлетико.

Видяхме доста вълнуващи моменти през първото полувреме, Реал Мадрид отново бе отборът, който диктуваше правилата на терена. имаше само един малък период по средата на полувремето, когато за 5-6 минути Атлетико бяха взели нещата в свои ръце, но кралете в бяло бързо си върнаха превъзходството и дори направиха доста опасни положения, които можеха да завършат с гол. Вратарят Облак обаче, показа голяма класа и ги отрази. Реал отново пропуснаха чудесни положения.

Второто полувреме започна със смяна в състава на Атлетико. Треньорът Диего Симеоне направи първа промяна и титулярния капитан на тима Габи Фернандес замени Саул. Междувременно прекрасен пас на Иско, Чичарито се обърна и стреля много близо до далечната греда при тънка ситуация за засада. Минути след почивката Хавиер Ернандес пропусна очи в очи с Облак, но страничният рефер бе вдигнал и флага за засада. В отговор пък  Туран претендираше за дузпа, но нарушение в наказателното поле, но дузпа не бе отсъденa и то правилно.
В 58′ – Рафаел Варан засече с глава центриране на Тони Кроос от корнер, но ударът отново бе уловен от Облак. Определено през второто полувреме наблюдавахме още по интересен мач и то защото не само Реал атакуваха противника си, ами от време на време не много често, но все пак и Атлетико започнаха да атакуват вратата на кралския клуб;
В 59′ – Варан заби топката в земята и тя се озова в ръцете на вратаря;
В 62′ – Серхио Рамос се озова на върха на атаката, но изстрелът му попадна право в ръцете на словенския страж.
Видяхме Серхио Рамос на няколко пъти на върха на атаката, „четворката“ показа много класа и получи аплодисментите на феновете;
В 69′ – най-накрая и гостите погледнаха към вратата на  Касияс. Коке насочи топката с глава в очертанията на вратата, но Икер не бе затруднен. След уникална възможност за откриване на резултата от страна на Кристиано Роналдо той получи лека травма в дясното коляно и изправи на нокти щаба на кралете. Звездата показа, че е добре и дори веднага след това застраши вратата на гостите доста опасно;
В 73′ – Раул Гарсия изрита Варан в наказателното поле на Реал;
В 76′ – Арда Туран влезе остро в краката на Рамос и получи втори жълт картон и следователно червен след много тъпа постъпка от негова страна! Каква безобразна изцепка на Туран, но понякога и големите футболисти правят глупости и той го доказа;

В 80′ – Чичарито се откъсна от Диего Годин, стреля по диагонала и топката като по чудо не влезе във вратата на Атлетико;
В 82′ – Хамес с удар по земя и Облак с поредно спасяване.
И това което трябваше да се случи, най-накрая се случи и Реал Мадрид наказаха болезнено Атлетико две минути преди края на двубоя, когато Хавиер Ернандес отбеляза един от най-важните голове в кариерата си и доказа колко е важен за отбора, но да не забравяме, че той бе в игра само заради многото отсъстващи. Футболистът се възползва от фантастичното отиграване и асистенция на Кристиано Роналдо, опъвайки вратата на Атлетико за 1:0 в полза на „кралете“. В случая имаше дузпа в полза на Реал след нарушение, но нямаше смисъл съдията да показва бялата точка, след като Ернандес откри резултата.

Реал М - Атлетико М 1:0Ако миналата година Реал Мадрид заслужаваха да спечелят Шампионската лига, то тази година кралският клуб го заслужава два пъти повече. Реал Мадрид бяха кралете на терена през целия мач , Атлетико не направиха нищо, дори съвсем спокойно можем да кажем че Атлетико биха имали прекрасен отбор по ръгби и съдията трябваше да покаже поне още един червен картон на гостите.
Реал М - Атлетико М 1:0Уникален Реал Мадрид! Отборът отново свали Атлетико на земята.
И много слаб, безобразен Атлетико Мадрид. Реал М продължава да защитава своята шампионска тила.