Перу – Венецуела 1:0

0

Най-интересната група на Копа Америка със сигурност e Група C. Всички отбори в нея вече имат по 3 точки. Преди последния кръг всички 4 отбора – Перу, Венецуела, Бразилия и Колумбия имат по 3 точки. Всички имат победа, загуба и нулева голова разлика. Битката в групата здраво се заплете, а развръзката ще настъпи в последния трети кръг, когато Бразилия играе с Венецуела, а Перу – с Колумбия. На практика и четирите отбора имат шансове за място на четвъртфиналите.

Мачът се игра на стадиона във Валпарайсо. Перу игра с човек повече над час след червен картон на Фернандо Аморебиета за настъпване на Гереро.

Перу, Венецуела, Копа Америка 2015През първото полувреме и двата отбора играха дръпнато и предпазливо, нито единият тим не искаше да рискува. За първите 45 минути най-доброто положение бе пред Рондон. Неговият съотборник Алехандро Гера центрира от пряк свободен удар, но Рондон не успя да се разпише.

В 30-ата минута футболистът на Фулъм Фернандо Аморебиета, който е съотборник на Николай Бодуров направи положението за Венецуела много трудно като получи директен червен картон. Футболистът направи непростим шпагат в коляното на Гереро така заслужено бе изгонен от мача.

Перу, Венецуела, Копа Америка 2015Перу взе доминацията в мача напълно след численото превъзходство над Венецуела. Перуканците здраво прибраха венецуелците в тяхната половина на терена. С 10 човека Венецуела бързо се преобразува и мина в тотална защита, разчитайки на контра атаки.

На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 и един изгонен от Венецуела.

През второто полувреме Перу изцяло контролираха мача, но защитата на Венецуела се оказа доста здрава, щом чак в 72-ата минуна бе пробита.

В 72-ата минута падна победният гол за Перу. Голът беше вкаран от ветерана Клаудио Писаро. 36-годишният нападател на „Байерн“ получи пас от Паоло Гереро и отблизо реализира победното попадение. Куевас опита пас по земя към Гереро, но защитник на Венецуела в опит да изчисти със шпагат, отклони топката в краката на Клаудио Писаро и с помощта на напречната греда нападателят от чиста позиция вкара победният гол за 1:0.

Така Перу победи Венецуела с 1:0 и предстои най-интересният кръг в Копа Америка, кръгът, в който се решава кои отбори продължават към четвъртфиналите.

Перу, Венецуела, Копа Америка 2015Тъй като отборите с еднаква голова разлика не са един срещу друг в последния кръг, това изключва вероятността за дузпи след края на редовното време. При еднакъв резултат в двата мача обаче ще се стигне до жребий за определяне на крайното класиране.

Не пропускайте КОПА АМЕРИКА, следете всеки мач само в ДЕЛО. Шоуто е гарантирано и е във вихъра си.