Ман Юнайтед – Нюкясъл

0

Началото на третия кръг в Англия се поставя с двубой между Манчестър Юнайтед и Нюкясъл. Мачът е с начален час 14:45 българско време.

Двата отбора се представят по различен начин от началото на първенството. Съставът на ван Гаал има две минимални победи – срещу отборите на Астън Вила и Тотнъм. Юнайтед се намира на четвърто място във временното класиране. Нюкясъл започва сезона колебливо. Свраките напрвиха зрелищно равенство 2:2 със Саутхямптън в първия кръг като домакини и след това загубиха с 2:0 от отбора на Суонзи на „Либърти Стейдиъм“.

юнайтед 1

За днешната среща двата отбора излизат с желание за победа. Трите точки са изключително важни за Манчестър Юнайтед, защото феновете им искат да виждат отбора на върха в класирането. Успехът за футболистите на Стийв Макларън е жизнено важен, за да могат футболистите да забравят за колебливото начало и да натрупат самочуствие.

юнайтед статистика

Статистиката дава предимство на Юнайтед :
От 28 мача във Висшата лига на Англия Юнайтед имат 19 победи, равенствата са 6, а Нюкясъл има едва 3 победи. В последните три срещи между двата отбора Манчестър Юнайтед има стряскащо предимство – 3 победи и общо 8 отбелязани гола, докато футболистите на Макларън са се разписали само веднъж.