Контузията на Шоу срина психически Юнайтед

0

Във вчерашния мач от Шампионска лига отборът на Манчестър Юнайтед се изправи срещу ПСВ Айндховен. Мачът се проведе в Холандия, на Филипс Стейдиъм. Мачът беше специален за всички, свързани с Манчестър Юнайтед, защото това беше завръщането на отбора в големия европейски футбол. Да припомним – Юнайтед не успя да се класира за Шампионска лига през миналия сезон. Първото полувреме мина под диктовката на Юнайтед, а бившият футболист на ПСВ и настоящ на Червените дяволи – Мемфис Депай се разписа за 0:1. Всичко вървеше страхотно за гостите от Англия, докато не последва зверско влизане в краката на Люк Шоу.

Депай

След тежкото влизане в краката на младия английски национал се оказа, че кракът е счупен. Контузията е много неприятна, защото ще извади Люк Шоу за поне шест месеца от терените, но също така може да окаже сериозно психологическо влияние на младата звезда на Манчестър Юнайтед, все пак Шоу е едва на 20 години.

След този неприятен инцидент съотборниците на младият краен бранител бяха стъписани. Играта на Червените дяволи не вървеше особено и логичното се случи още преди почивката – отборът на ПСВ успя да изравни в началото на добавеното време през първата част.

ПСВ

През второто полувреме играчите на Юнайтед отново не бяха на себе си. Контузията и отсъствието на техния съотборник бе огромен шок за възпитаниците на ван Гаал. Холандският треньор, макар и с дългогодишен опит, явно не успя да овладее ситуацията в съблекалнята и неговите футболисти изглеждаха още по-съсипани през втората част. Играта на отбора не вървеше. Нито защитата, нито халфовата линия успяваха да направя нещо. Далеч в предни позиции бе младокът Марсиал, който заби уникален гол на вечния враг Ливърпул, но снощи не се показа с нищо. Играчите на ПСВ успяха да вкарат втори гол и по този начин спечелиха първи три точки. В другия мач от групата отборът на Волфсбург победи състава на ЦСКА Москва. Така двата отбора са на първо и второ място в групата, а Юнайтед е зад тях на цели три точки.