Ювентус победи с 2:1 Реал Мадрид

0

На „Ювентус Стейдиъм“ италианският шампион Ювентус посрещна настоящия носител на най-престижния трофей – Реал Мадрид в първи полуфинален мач от Шампионска лига, в който Кралския клуб продължава да защитава позицията си. Ювентус спечели първия сблъсък и футболистите се радваха така че все едно са победили Кралския клуб и ще играят на финал, но момченцата не са познали, защото всичко ще се реши на реванша.

Домакините започнаха мача много надъхани, а дори още в първата минута изчистена от Касияс топка беше пресечена от Маркизио, който веднага изведе Видал в наказателното поле, но там футболистът падна изключително театрално и съдията не се хвана на номерцата му. Последва удар на Стураро, но Касияс спаси. Касияс спаси и прехвърлящ удар на Мората, но юношата на Кралския клуб откри резултата в 8-та минута след грешка в центъра на Рамос, грешка която бе наказана. Тевес в наказателното поле пробва мигновен удар, но Касияс се намеси отлично. При добавката от Мората, вратарят нямаше какво да направи и Ювентус откри резултата 1:0.

Веднага Реал пробва да отговори с далечен шут на Крос. Футболистите на Ювентус бяха пред голямо напрежение при всяка атака на Реал Мадрид. Много им беше трудно срещу изключително бързите Рамос и Роналдо. В 17-ата минута  Ювентус създаде нова опасна атака, която завърши със засада.
Реал Мадрид, Ювентус

В 27-ата минута Реал Мадрид изравни. Най-добрият футболист на планетата Роналдо (според мен) наказа Буфон и изравни резултата. Хамес Родригес центрира на далечната греда отдясно и носителят на Златната топка Роналдо с глава беше безмилостен и се разписа за 1:1.

Роналдо вече има 76 попадения в кариерата си в най-престижния турнир – едно повече от Лионел Меси. Португалската суперзведа надвиши собствения си рекорд от 9 гола на полуфинали в Шампионска лига. В невероятна форма е Кристиано, както винаги показа блестящи финтове на зеления килим. Той е футболистът, който няма спиране, Роналдо постоянно чупи рекорди, дори и собствените си, а доказателство бе и мача на 5 май. И след гола Кралския клуб натисна Старата госпожа.

В 41-ата минута Хамес пропусна изключителна възможност да изведе Кралете напред в резултата след фантастична атака. Марсело отляво проби в наказателното поле и пусна в коридор към Иско, който центрира, но Хамес Родргиес пропусна да вкара с глава и нацели горната греда от 2 метра разстояние от гол линията. Буфон дори не видя от къде мина топката, защитниците на Ювентус не можаха да попречат на Хамес да играе топката и колумбиецът ги направи за смях, но страно защо не можа да се разпише. Греда за Реал Мадрид в края на полувремето.

Двата отбора си поделиха първото полувреме. През първите 25 минути Ювентус имаха превъзходство, но от там нататък Реал Мадрид бяха кралете на терена и показаха на Ювентус кой диктува правилата.

Изключително интересно започна второто полувреме. Феновете на  Старата госпожа даваха всичко от себе си, за да окуражат  любимците си на собствения им стадион, защото знаеха какво ги чака на реванша в Испания.

До 58-ата минута Реал Мадрид показа териториално преимущество и точно тогава Ювентус хвана кралете неподготвени и направи резултата 2:1.

Тевес изтича около 20-ина метра, с подкрепата на Алваро Мората, който бе фаулиран от Марсело, но Тевес нахлу в наказателното поле и бе спрян с цената на нарушение от Даниел Карвахал, което доведе до дузпа. Съдията показа жълт картон на Видал заради претенциите му към рефера за изгонване на десния бек на Реал Мадрид.

Артуро Видал се нагърби с изпълнението на дузпата и футболиста не пропусна да се разпише от бялата точка. Така Старата госпожа поведе с 2:1.

Последваха изключителни пропуски на Кристиано Роналдо за изравняване на резултата. Реал Мадрид отново имаха превъзходство над владението на топката след гола на Юве. Анчелоти вкара Чичарито на мястото на Иско.

Ювентус даваше всичко от себе си, за да предпази вратата си и постоянните центрирания на „кралския клуб“ бяха спирани успешно.

Мачът завърши с опасни атаки ту към едната, ту към другата врата.

Следва реванш на Сантяго Бернабеу всички знаем, че там няма да е същото. У дома Кралете няма кой да ги спре и настоящият носител на купата на Шампионската лига ще защити трофея си.