Григор Димитров победи световния № 9

0

Григор Димитров постигна поредна победа като отстрани миналогодишния победител от тенис турнира в Монте Карло Станислас Вавринка. Българинът победи своя съперник с резултат 6-1, 6-2 и така се класира за предстоящите четвъртфинали. Григор се наложи с лекота и в двата сета за общо 54 минути игра над съперника си, който е поставен под № 9 в световната ранглиста.

Мачът започна много добре за българския тенисист, който с лекота проби още в първия гейм. След това Димитров запази инерцията си и с още три пробива успя да вземе първия сет без усилие с 6-1.

Вторият сет започна по-равностойно, но въпреки това Григор показа характер и категорично превъзхождаше опонента си. С добрата си игра той взе и втория сет с 6-2. След своя успех, Григор ще прибере 78,820 евро от наградния фонд, както и 180 точки в своя полза за ранглистата. На четвъртфиналите, които предстоят, Гришо ще срещне като противник победителя от двубоя между Роджър Федерер и Гаел Монфис. Това бе втората победа на Гришо над Вавринка, като до момента двамата са изиграли 4 мача.