Григор Димитров надви световния № 9 Стан Вавринка с 2:1 сета

1

Григор Димитров надви световния № 9 Стан Вавринка с 2:1 сета в третия кръг на турнира в Мадрид с награден фонд 4 185 405 евро. Това е и трета победа за Димитров от 5 мача помежду им. Мачът беше изключително оспорван още от самото начало. Нашият започна добре и поведе с 1:0 гейма. Вавринка също взе своето подаване и изравни резултата. Тенисистите си разменяха гейм за гейм чак до 5:5 когато Димитров поведе с 40-0, после допусна изравняване, но запази самообладание и спечели гейма за 6:5. Тогава швейцарецът стигна до тайбрек –  6:6. В крайна счетка нашият стигна до 7:6. Вторият сет започна лошо за Григор и той бързо загуби 3 последователни гейма. Швейцарецът играеше по-добре и логично стигна до 5:2. Григор опита да се върне в мача, но не успя и загуби сета 6:3. Третият сет вървеше изключително оспорвано до 3:3. Димитров обаче спечели на нула седмия гейм и поведе- 4:3. Тогава се случи и важния пробив за 5:3. В следващия гейм нашият нямаше проблем и затвори сета с 6:3 а с това и мача. С победата Гришо прибави към сметката си 100 315 евро от наградния фонд и 180 точки за ранглистата. На четвъртфиналите българинът най-вероятно ще срещне четирикратния шампион Рафаел Надал, който играе със Симоне Болели по-късно днес.