Григор бие в опит да защити титлата в Куинс

0

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров сътвори драматичен обрат – 4:6, 6:3, 6:4 срещу Сам Куери (САЩ) в първия кръг на турнира в Куинс. Самият мач продължи цели два дни.

Двубоят не започна добре за Григор, който загуби първия сет и допусна янкито да поведе с 3:1 във втория. Тогава Григор поиска мачът да бъде прекъснат, тъй като на корта вече почти нищо не се виждаше. Съдията не уважи желанието му, но Григор успя да се възползва от прекъсването и се съвзе психически. Последваха няколко перфектни комбинации и прекрасни сервиси за нашия, с които той напълно отчая американеца. Така Гришо взе пет поредни гейма и спечели втория сет, след което мачът вече беше прекратен, а третият сет бе отложен днес.

Доиграването беше изключително оспорвано, като двамата стигнаха до 4:4 в третия сет. В деветия гейм Григор стигна до две точки за проби и реализира втората. С няколко убедителни сервиса той затвори сета. Следващият съперник на Григор е Жил Мюлер който би с 6:7 (5), 6:4, 7:6 Михаил Южни.