„Фиорентина“ удави с 2:1 „Милан“ за Лига Европа

0

„Фиорентина“ преобърна „Милан“ за 5 минути в момент, в който дори не се виждаше възможност виолетовите да отбележат и гол на момчетата на Пипо Индзаги. „Милан“ водеше с 1:0 до 84-та минута с гол на Матия Дестро. Футболистът откри резултата в 56-та минута, но пълен обрат за „Фиорентина“ донесоха головете на Гонзало Родригес (84) и Хоакин (89) и двамата се разписаха с глава и така оформиха крайното 2:1.

8 загуби за отбора на Милан в първенството! Загуби, които много натежават и със сигурност тотално съсипаха мечтите на Супер Пипо да остане начело на отбора. Преди малко повече от седмица „росонерите” не успяха да победят и „Верона“, като водеха с 2:1 но в 5-та минута от даденото от рефера продължение Лопес изравни резултата и така преди днешната си загуба „Милан“ записаха трето равенство в последните си 5 мача.

Трагичният сезон за „Милан“ продължава да набира все повече скорост и не се вижда никаква светлина в тунела. Едва ли със смяната на треньорa ще се измие срамът от 10-то място в класирането на росонерите. Отборът на „Фиорентина“ е на 5-то място и води битка за топ 3 в италианската Серия А, място което ще им осигури участие в Шампионска лига.

Милан, Фиорентина, 2:1

Първото полувреме между „Фиорентина“ и „Милан“ премина равностойно, няма да го запомним с много интересни моменти – и двата отбора имаха възможност да открият резултата, но така и не успяха. Второто полувреме започна малко по интересно и в 56-тата минута Матия Дестро откри за „Милан“ след груба грешка на домакините. „Фиорентина“ обаче не се отказа, дори голът ги изнерви още повече и виолетовите сътвориха чуден обрат в 83-та минута Гонсало Родригес с глава изравни, а влезлият на почивката Хоакин, също с глава, в 89-та минута направи резултата 2:1.

Най-интересният момент в мача като изключим последните 10 минути, когато „Фиорентина“ се развихри, беше смяната на контузилия се рефер Русо с Валери. Интересното е, че за няколко секунди двата тима играха без съдия на терена, тъй като не си дадоха сметка, че той е извън терена.