Финалът на Лига Европа – Днипро – Севиля 2:3

0

Тази вечер беше вечер за финал! Голям финал от тазгодишното издание на втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа  между украинският Днипро и испанският Севиля. на стадион „Народови“ във Варшава, който завърши 2:3 в полза на испанския отбор. Главен съдия беше английският топ рефер Мартин Аткинсън.

Миналогодишният шампион Севиля излезе да защити титлата си и го направи убедително! Почти всички запалянковци – пристрастни и безпристрастни бяха заложили на Севиля. И те отново са кралете на Лига Европа.

Очакваното се случи – Севиля прибра трофея у дома за втора поредна година и това e едно от доказвателствата, че последните години испанският футбол диктува правилата. Честито, Севилия! Честито Испания.

Двата отбора изиграха един достоен финал, фантастичен мач, мач за който каквото и да кажем ще бъде малко. Феновете от целия свят благодариха в социалните мрежи на двата отбора за спектакъла, който им предоставиха.

Днипро бе най-голямата изненада тази година, стигна до финала и игра този финал за победа! РЕСПЕКТ на този отбор, този тим шокира приятно целия свят.

Севилия отново са носители на трофея и, разбира се, бяха големият фаворит в мача! До тази вечер испанският отбор имаше в колекцията си 3 трофея, но след успеха си днес отборът на Севиля се превърна в първия тим, който има четири спечелени титли в Лига Европа (Купата на Уефа), след като триумфира през 2006, 2007, 2014 и 2015. По три трофея имат още Ювентус, Интер и Ливърпул. Исторически триумф!

Europa League, Лига Европа, Дниприо, Севиля

Дългоочакваният финал започна прекалено грубо, съдията се опита да успокои футболистите, без да раздава картони още от съблекалнята.

В 6-ата минута Севиля имаха претенции за дузпа , но такава не бе отсъдена. Веднага след това Днипро направиха много красива контра атака като  Матеус и Никола Калинич разиграха добре. Калинич свали с глава за Матеус, той центрира и остави безпомощен Серхио Рико. Така в 7-та минута резултатът беше открит – 1:0 в полза на домакините. След гола Севиля взе инициативата и наложи преса, но украинският тим се бранеше добре първоначално и успяваше навреме да спре атаките на испанския отбор, който търсеше изравнителен гол.

В 12-та минута Евер Банега можеше да изравни, но изстрелът му бе отнесен от защитник.

В 20-та минута капитанът на носителя на трофея Севиля Рейес със страхотен изстрел от границата на наказателното поле бомбандира вратата на Денис Бойко, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 25-та минута вратарят на украинците трябваше да показва класата си, след като Криховяк след точно изпълнен ъглов удар отправи силен и опасен удар с глава.

В 27-та минута защитниците на Динпро едва спряха Рейес.

В 28-та минута Севилия изравни резултата. След ъглов удар и голямо разбъркване топката се озова в краката на Криховяк, той бе непокрит и с уникално изпълнение прати топката в мрежата.

В 31-та минута Севилия направи пълен обрат. Карлос Бака бе изведен страхотно в половината на Днипро и излъга много добре Бойко и така топката влезе за втори път във вратата на Днипро.

В 37-та минута Евгени Коноплянка от далечна дистанция бомбардира вратата на Севилия, но вратарят демонстрира класа и сигурност и изчисти в корнер, от който не се стигна до нищо интересно.

В 41-та минута Севиля имаше шанс да отбележи, но топката не влезе за трети път във вратата на домакините. Отново Бака и Рейес комбинираха помежду си и оттам към Алекс Видал, но футболистът стреля неточно.

В 44-та минута резултатът бе изравнен. Каква драма, каква тръпка. Пряк свободен удар за Днипро на около 22-ва метра от вратата на Севиля. Коноплянка и Руслан Ротан застанаха зад топката. Капитанът опъна мрежата на Рико и направи резултата 2:2.

Така първото полувреме свърши при резултат 2:2. Уникален мач, мач за финал. Много напрегнат, с неспиращи атаки и от двата отбора, динамика! Видяхме куп напълно съвършени и точни удари, класни атаки, един спектакъл и от двата отбора!

Втората част започна така както свърши първата – с жажда за победа и от двата отбора. Великолепна игра, футбол от най-високо ниво! Днипро организира първата атака, тя претърпя фиаско, след като топката бе изчистена силно напед и се озова в Бака. Той излезе очи в очи с Бойко, но футболистът бе в засада.

В 59-та минута капитанът Хосе Антонио Рейес напусна игра, за да влезе Коке, който подсили защитата на испанците.

В 64-та минута Мбия стреля опасно, но в аут, а имаше страхотна възможност да отбележи за Севиля.

В 67-та минута след корнер за Севиля, изпълнен от Витоло стражът на Днипро отново показа класа и защо неговият отбор е на финала.

В 69-та минута Севиля отново скочиха за дузпа, след като Витоло бе спрян от Матеус в наказателното поле. Но съдията не трепна дори.

В 73-та минута след толкова много атаки и положения Севиля отново излезен напред в резултата. Витоло подаде към Баха, който с мощен удар наказа защитата на Днипро и така резултатът стана 3:2 в полза на испанците. Севиля владееха средата на терена.

В 79-та минута Бака отправи удар с глава, но Бойко пазеше внимателно вратата на Днипро.

В 86-та минута Матеус от тима на Днипро бе изнесен на носилка под аплодисментите на целия стадион и противниците от Севиля. Това е велик мач! Този момент накара хората по цял свят да настръхнат!

Последните минути бяха още по вълнуващи, много напрегнати, но опитният отбор на Севиля не допусна грешка. В добавеното от съдията продължение Селезньов можеше да изравни резултата и мача да продължи, след като стреля с глава, но ударът бе лек и Рико улови.

Със сигурност на всички фенове по света им стана поне малко жал за отбора на Днипро, за тези големи момчета, стигнали до финала на един от най-престижните турнири в света. За футболистите на Днипро останаха сълзите, но и уважението на целия свят.