Чили – Мексико 3:3

0

Тази вечер на Копа Америка головото шоу бе зрелищно. Първо Еквадор и Боливия си вкараха 5 гола при резултат 2:3, веднага след тях домакинът на турнира Чили и Мексико не успяха да се победят, но си вкараха общо 6 гола при резултат 3:3.

Феноменален мач, феноменална Копа Америка от втория кръг в група „А“ на турнира Копа Америка, Чили и Мексико завършиха 3:3. Това бе най-зрелищният мач от началото на турнира.

Мачът се изигра пред препълнения Национален стадион в Сантяго. Луда емоция завладя феновете на турнира в Чили, зрелищна Копа Америка.

Чили и Мексико вкараха 6 гола в фаза на Копа Америка, Чили вкара още два гола, но те бяха отменени заради засади.

Чили, МексикоПървото полувреме започна със силни атаки и от двата отбора, Мексико не се уплашиха от домакина Чили и дори стояха равностойни с тях, рамо до рамо на терена.

В 21-та минута мексиканците откриха резултата. Хуан Медина намери Висенте Матиас Вуосо, който реализира за 0:1 и първи попадна в прегръдките на съотборниците си.

И веднага след това със следващата атака чилийците изравниха.

В 22-та минута Артуро Видал с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мексико. Така резултатът вече бе изравнен 1:1.

В 29-та головете нямаха спиране. Адриан Алдрете центрира точно и намери Раул Хименес, който беше точен и така резултатът стана 2:1 в полза на Мексико.

В 42-та минута Чили успяха да изравнят до почивката, звездата на Ювентус Артуро Видал подаде към Дуардо Варгас, който с глава вкара за да изравни резултата отново 2:2.

Така първото полувреме завърши 2:2. Кратко и ясно – головото шоу през първото полувреме. През вторите 45 минути двата тима размениха по още един гол.

Чили, МексикоСлед като Мексико два пъти повеждаше в резултата, а Чили ги догонваше в 55-ата минута домакините на турнира поведоха за пръв път в резултата.

В 55-та минута Видал отбеляза 2-ия си гол след попадение от дузпа за 3:2.

Това бе втора спорна дузпа в турнира за чилийците, след като на старта такава им помогна да бият с 2:0 Еквадор. По този начин сега Чили дръпна напред в резултата.

Последваха силни минути за двата отбора, но атаките им бяха спирани от силните защити на Чили и Мексико.

В 66-та минута Вуосо също вкара вторият си гол в мача и изравни за Мексико Вуосо се възползва от асистенция на Алдрете и отбележи за крайното 3:3.

След вкарването на 6-те гола и около 70-та минута играта се развиваше в средата на терена.

След 80-та минута последваха опъни атаки пред вратата на Мексико, но без резултат.

А минути преди края на мача видяхме и опасна атака пред вратата на Чили, но така и до 7 гол в мача не се стигна и двата тима се оттеглиха при резултат 3:3 след много бърз, запомнящ се мач с безброй положения и пред двете врати, много голове, много класни играчи и луди фенове.

Чили, МексикоМексиканците бяха ядосани на решението на съдията за отсъдената дузпа в полза на Чили.