Аржентина – Уругвай 1:0

0

Тимът на Аржентина записа своята първа победа в Копа Америка 2015. В мач от група „B“ Аржентина се наложи над Уругвай с 1:0. В първия си мач Аржентина завършиха 2:2 с Парагвай, а Уругвай победи Ямайка 1:0.

Аржентина е един от фаворите за спечелването на трофея, но досега съставът на Херардо Мартино демонстрира много колеблива игра, но въпреки това с тази победа „Гаучосите“ направиха доста голяма стъпка към 1/4-финалите.

Аржентина, Уругвай, Копа Америка, Лео МесиЛео Меси показва прекалено слаба форма и дори не може да вкара гол на слабаците. От една страна слабите изяви на Меси са управдани, защото звездата нямаше много време за почивка и му дойде малко в повече.

Героят на мача бе Серхио Агуеро, той отбеляза единственият гол в срещата в 56-ата минута. Двата тима не успяха да ни изненадат, но ни направиха свидетели на много нервен мач. Двубоят донякъде бе развностоен през първото полувреме. Аржентинците започнаха по-добре.

Още в 9-та минута Ди Мария отправи силен и опасен удар, но вратарят Муслера спаси удара.

Диего Годин бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава изпрати топката в аут, това бе най-доброто положение през първото полувреме за Уругвай.

Малко след това вратарят на Уругвай се намеси решителнио след удар на Агуеро.

Меси имаше добри възможности да се разпише в срещата, но футболиста не демонстрира добра форма.

В 38-та минута страстите и нервите на терена вече бяха повече от допустимите и селекционерът на Аржентина Тата Мартино бе изпратен от съдията на трибуните до края на мача за оспорване на негово решение.

Агуеро бе един от най-активните футболисти в срещата и пропусна куп възможности да добави още голове на сметката си.

Аржентина, Уругвай, Копа АмерикаИ така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0 и изравнена игра от двете страни.

През второто полувреме бе по интересно, аржентинците бяха по-активният тим на терена. Футболистите ни предложиха много нервни моменти и здрава битка с доста груби нарушения.

В 56-та минута нападателят на „Манчестър сити“ Серхио Агуеро вкара единственото попадение в мача. Атаката се разви при Меси, Пасторе и Сабалета, за да стигне до Агуеро и нападателят феноменално с глава да вкара топката в мрежата за 1:0.

Аржентина, Уругвай, Копа АмерикаАржентина имаха чисто голово положение и то бе пред Меси, но изстрелът на Лео бе отразен от вратаря.

Аржентина, Уругвай, Копа АмерикаАржентина беше в доминиращо положение през по-голямата част от мача, но като че ли трудно стигаше до положения пред вратата на Фернандо Муслера. Причината – защитата пред вратаря бе стабилна и не се поддаде за втори път. Аржентина взе своето от мача.

Да не забравяме, че „Урусите“ не могат да разчитат на голямата си звезда Луис Суарес, който все още изтърпява своето наказание заради тъпата си постъпка на световното първенство в Бразилия миналото лято, когато ухапа Джорджо Киелини.