10 гола на Сантяго Бернабеу, Реал Мадрид-Хетафе 7:3

0

Кристиано Роналдо стана голмайстор на Примера и Европа със своите 48 гола. Лионел Меси приключи сезона с 43 гола и няма как да се пребори с португалската голова машина Кристиано Роналдо, който за пореден път си гарантира голмайсторския приз.

След като последните седмици се изписа какво ли не по медиите днес, преди началото на голямото зрелище на Бернабеу феновете на Кралския клуб ясно показаха, че искат Карло Анчелоти да продължи да води отбора напред като го аплодираха до лудост. Феновете на Кралете се зарадваха и на баскетболния тим който показа спечелената европейска купа. Браво, честито и от екипа на ДЕЛО на шампионите.

Мачът беше повече от вълнуваш и динамичен, станахме свидетели на един невероятен футбол, футбол на такова ниво, каквото само в Испанското първенство можем да наблюдаваме. И давата отбора ни направиха свидетели на едно истинско зрелище, в което имаше от всичко по много – положения, „кралски“ атаки , зрелищни финтове, нарушения, и най-вече голове.

От крайния резултат дори може да разберете, че мачът започна повече от вълнуващо. За последен двубой от настоящия сезон в Испания наблюдавахме футбол на световно ниво, който ни накара да пренебрегнем всичко и всички и цялото ни внимание да бъде насочено към двубоя, да точно така беше от началото до края на мача!

Двата отбора започнаха да атакуват усилено вратите си. В 13-та минута носителят на Златната топка Кристиано Роналдо откри резултата и направи головата си сметка много по голяма от тази на Меси. Асистенцията при гола на Роналдо бе дело на Марсело. За 3 минути обаче, гостите не само че изравниха резултата, но и поведоха!

В 23-та Серхио Ескудеро се разписа с много красив, далечен и точен изстрел, за да изравни резултата и в 26-та! „Лос асулонес“ направиха 1:2 след още един красив гол от 20 метра. За няколко минути видяхме много бързи атаки със страхотни положения и голове. Радостта на Хетафе не продължи много дълго, защото Роналдо няма спиране.

В 32-та минути Кристиано Роналдо вкара поредния си фантастичен гол от 30-метров пряк свободен удар. Но португалската голова машина няма спиране и само две минутки по-късно, в 34-та минута Роналдо оформи и хеттрик, вкарвайки от дузпа, след като Карлос Вигарай фаулира Хавиер Ернандес.

Реал Мадрид, Хетафе, Кристано РоналдоИ така толкова много голове станаха, че по едно време не знаехме ръчният резултат какъв е, но до тук 3:2 за Реал Мадрид. Головете не спряха до тук, а головото шоу тепърва започваше.

Мачът стана още по интересен, когато в 42-та минута отборът на Хетафе отново изравни резултата. За едно полувреме – цели 6 гола. Истинско зрелище! Красота за очите на привържениците на най-великата игра в света.

В 47-та минута кралете на Реал Мадрид направиха резултата 4:3. Кристиано Роналдо удари зашеметяваща греда, а топката попадна в краката на Чичирито, за да се разпише в мача.

В 51-та минути уникалният Хамес Родригес с феноменален финт завъртя майсторски топката по кралския начин при пряк свободен удар, прехвърляйки стената, за да влезе във вратата! Така младото чудо на футбола направи резултата 5:3.

Стигна се до най учудващия момент за всички. В 57-та минута носителят на Златната топка, най-добрият футболист на планетата в момента, бе сменен, когато вече беше регистрирал 48 попадения в актива си. Но тази смяна ще остане в историята. Роналдо беше сменен от Мартин Йодегор, който стана най-младият футболист, дебютирал за кралския тим. Звездата на Реал Мадрид и световния футбол излезе от игра, зa да даде шанс на бебето на Кралския клуб да покаже какво може. Велико! Велик момент!

Реал Мадрид, Хетафе, Кристано Роналдо,hodegodoВеднага след напускането на играта Кристиано даде фланелката си на дете от трибуните. Роналдо винаги е доказвал, че не само е най-великият футболист на планетата, а и че е човек с голямо сърце.

Последваха много силни минути и за двата отбора. Реал вече си бяха осигурили аванс от 2 гола преднина, но последваха още точни попадения на препълнения стадион.

Срещата се играеше ту пред едната, ту пред другата врата и продължи да е лишена от среда на терена, нещо, на което рядко ставаме свидетели.

Отборън на Хетафе нямаше късмет да се разпише отново и вкара само 3 във вратата на Реал. Докато Реал Мадрид искаше още голове и, разбира се реализира.

В 71-та минута Хесе и Хамес разиграха на двойно и завършиха атаката с превъзходен гол, с който резултатът стана 6:3. В 90-та мунута Марсело също записа името си в срещата и оформи крайното 7:3.