Рецепта на Ванга с бръшлян

0

Познавате това растение – красивият бръшлян се увива по дървета, огради, пълзи по земята и принадлежи към групата на вечно зелените храсти.

Бръшлян - ползи за човешкото сдраве

След множество клинични проучвания,
например това =========>>>>>>>>>>>>Бръшлян - ползи за човешкото сдраве

е определено, че може да се използва за приготвянето на лекарства от изсушения му екстракт. Бръшлян /или Hedera Helix/ е познат на много майки като основна съставка на сиропи, разтворими таблетки и капки за лечение на кашлица и бронхит и дори астма.

Знаете ли, че растението бръшлян може да живее 200-300 години, а има и такива, които са от 450 години?

Това означава, че някои от тези растения по нашите земи са преживели славни бунтове и въстания. Използван е още от бащата на медицината Хипократ. През годините освен за лекуване на кашлица от различен произход, бръшлянът е използван също и за преборване с махмурлука и алкохолното натравяне. Доказателство за това е венецът от бръшлян на бога на виното Бакхус. (виж рисунката долу)

Бакхус е с венец от бръшлянВ далечното средновековие листата на бръшляна са използвани също за  приготвяне на една от първите упойки заради антисептичните си свойства, както и за лечение на кръвоизливи и дизентерия.

Лапи от листа на бръшлян се прилагат външно за лечение на хронични язви на краката, както и за краста, въшки. Успокояват слънчевото изгаряне. Пригответе като смесите пресни листа от бръшлян  с ленено брашно в съотношение  1:3.

Ето една лесна за приготвяне рецепта с бръшлян за кашлица:

Половин чаена лъжица ситно нарязани листа се заливат с 250 мл студена вода и киснат 8 часа, за да се извлекат полезните вещества. Тази доза се употребява за  1 ден.

Ако искате да си направите чай, не използвайте повече от 2 супени лъжици сухи натрошени листа или 4 пресни листа. Добавете 1 литър вода, сварете и филтрирайте веднага. Пийте по 100 мл няколко пъти на ден.

Бръшлян - ползи за човешкото сдраве

Освен за кашлица, можете да пиете чай от бръшлян заради неговите

Противовъзпалителни ефекти

Една от най-добре познатите ползи от използването на бръшлян, е че се бори с възпаленията в организма. Ако страдате от артрит, подагра или ревматизъм, можете или да консумирате бръшлян под формата на чай или да прилагате листата директно на мястото на възпалението.

ВИЖТЕ ОЩЕ:

nikotin-green tea, топи до 2 кг на ден, мляко, черен чай, остеопороза, сърдечни заболявания, рак3 чаши чай на ден пазят от това коварно заболяване

 

Детоксикация на организма

Научни изследвания показват връзката между функцията на черния дроб и жлъчния мехур и използването на листа от бръшлян. Това помага на системите в организма ни да функционират по-добре. Освобождават се токсините от тялото ни по-ефективно, като по този начин се пречиства кръвта и намалява напрежението.

Ползи за кожата

Бръшлян - ползи за човешкото сдравеПомага за дезинфекция на отворени рани или рани благодарение на специалните съставки сапонини, намерени в листата. Помага за облекчаване на дискомфорта и дразненето на псориазис, екзема, акне, и други кожни заболявания.

Рецепта с бръшлян против косопад на Ванга

Нужни са Ви едва няколко броя листа /около 10 грама/. Залейте ги с половин литър вода и ги оставете да врат 10-15 минути. След като лечебната отвара изстине, я прецедете и втрийте в корените на косата. Изчакайте 15-20 минути, а после изплакнете с хладка вода. Прилагайте 3-4 пъти седмично.

Миенето на косата с чай от бръшлян всяка вечер ще Ви помогне да се отървете от пърхота.

ВИЖТЕ ОЩЕ:

Ванга, подаръциЗавещаните ни здравни съвети от Ванга

 

Странични ефекти

Свежият бръшлян може да предизвика дразнене на кожата. Ако се появят признаци на алергична реакция, като обрив, сърбеж или стомашно-чревни смущения, прекратете използването. Счита се, че бръшлянът не предизвиква странични ефекти. Въпреки това, ако се приеме във високи дози, може да предизвика гадене и повръщанe. Избягвайте употребата му по време на бременност и кърмене, освен ако не е определено друго от квалифицирано медицинско лице.

Показана е 1 от 1 страници


Никаква част от сайта delo.bg не може да бъде копирана и разпространявана без изричното посочване на статията-източник с хиперлинк!



Коментирай в Delo.bg