Сесил срази Цвети на тенис турнира в Indian Wells

0

Още в 1-ия кръг на BNP Paribas Open в Индиън Уелс втората ракета на България Сесил Каратанчева се наложи над най-добрата родна тенисистка Цветана Пиронкова. Сесил разгроми Цвети със 7:5, 6:1.

Пиронкова започна слабо срещата и бе изправена пред брейкпойнт още по време на първото си подаване. След това обаче пловдивчанката се съвзе и набързо спечели 4 поредни гейма. След това обаче, настанаха минутите на Каратанчева, която не само изравни при 4:4, но и след това затвори сета след 7:5. В началото на втория сет Пиронкова поведе с 40:15, но Сесил успя да я пробие и да спечели още 3 гейма за 4:0. Драмата от първия сет обаче не се повтори и Цвети не успя да се върне в мача – 6:1. Така Сесил спечели българското дерби, а с това и $17,100 и 35 т. за световната ранглиста.

Следващата й съперничка ще е №36 в света Коко Вандевеге (САЩ). Двете са играли 2 мача помежду си до сега, като са си разменили по една победа. Последният успех обаче е на българката на турнира в Квебек през 2013 г., когато печели с 1:6, 6:4, 6:2.