България ще играе с Франция на полуфинал, след като отстрани Германия на Евроволей 2015

0

България победи бронзовия медалист от последното световно първенство Германия в четвъртфинален мач от Евроволей 2016. Воденият от селекционера Пламен Константинов състав повтори силната си игра срещу германците от миналия петък и ги отстрани от шампионата на Стария континент, който се провежда в България и Италия.

Най-резултатен за победата на България беше Владимир Николов с 14 точки, а Виктор Йосифов и Тодор Алексиев добавиха по 11 точки. Ето и коментарите след мача:

Пламен Константинов: „Изиграхме още един мач като отбор. Големият мъж днес се казва Николай Пенчев. Той намери сили да изнесе тежестта. Целият отбор игра и за него. Втори път побеждаваме Германия по този начин. Не е било случайно. Справихме се с основните им ударни единици. Това реши двубоя. Важен е резултатът, който си струва всичко. Най-добрият отговор е на игрището. Другото са приказки. Предстоят ни още мачове. Отборът трябва да играе за удоволствие. Изпълнихме това, което си бяхме поставили предварително като цел. Това не значи, че ще се задоволим с полуфинала. Няма слаби отбори, но няма и такива, които не може да победиш. Въпросът е в този мач, който ще се изиграе. Момчетата трябва да си оставят сърцата си на полето, не ме интересува резултата. Показваме невероятен дух. Гордея се с момчетата, с желанието и амбицията им.“

Владимир Николов: „Много съм щастлив. Постигнахме целта на това европейско първенство. От сърце благодаря на тази публика. Нека тези хора да ни подкрепят още веднъж, за да спечелим медал. Франция е неудобен за нас съперник. Имаме своите шансове. Ще се борим до край.“

Владислав Иванов: „Нямам думи, много съм емоционален. Благодаря на всички хора, които ни подкрепиха. Надявам де са победим още два мача.
Провокациите ни мотивираха да победим. Пожелаваме си финал.“

Георги Братоев: „Германия не ни е побеждавала на четвъртфинал. Не им излязоха сметките. Радвам се, че победихме Германия с този треньор и сметките им. Огромната разлика в мача беше публиката. Подкрепата на хората е безценна за тима.“

Тодор Алексиев: „Получиха си го и днес. Имахме малко колебания в третия гейм, защото не бяхме концентрирани. Ще дадем всичко от себе си на полуфиналите. Няма значение кой ни е съперник. Спряхме ги на блок в първия гейм и те не успяха да се върнат в мача. Изпълнихме тактическите задачи.“

Николай Николов: Вярвах и бях сигурен, че ще победим. Сигурен бях, че ще бием с 3:0. От Германия нямаме загуба на четвъртфинал. Всички се справиха добре. Играхме като отбор и показахме максимума. Всички оставиха сърце и душа на полето. Знаем, че мач с мач не си приличат. Много хора ще търсят аналогия от мача за Световната лига във Варна. На всеки отбор ще му бъде много трудно срещу нас в тази фаза.“

Теодор Салпаров: „Феноменална тръпка по време на двубоя. Усетих атмосферата на мача. Това е голям празник. В двата двубоя срещу Германия ги надиграхме категорично. Този, който прави сметки, му излизат много криви. Треньорът на Германия е голям артист и беше наказан. Франция е фаворит, но това е плюс за нас. Господ е българин, има еуфория и емоция. Дано да успеем да играем финал. Не съм играл финал с националния отбор. Бях готов да помогна на отбора. За събота ще имам шансове да играя.“

Виктор Йосифов: „В тези две минути, в които звучи химнът, се осмисля всичко. Благодаря на публиката. Надиграхме Германия категорично за втори път. Заслужено сме на полуфинал. Има дни, в които тактически нещата се получават по-добре. Хубаво, че имахме такава успеваемост на блокада. Имаше напрежение и при нас. Мачът беше важен, не само заради играта на нерви. И тя ни повлия, но не чак толкова много. Франция е познат съперник. Един от отборите, които не са ни удобни. Играят техничен и бърз волейбол. Не ни пасва. Ще опитаме да дадем най-доброто от себе си. Никой не ни е поставял за цел полуфинал. Ние се раздадохме. Играхме със сърце. Всичко, което се случи, ще бъде в наш плюс.“

На полуфиналите в събота в София българският отбор ще се изправи срещу победителя от Световната лига през 2015 година Франция. По-рано днес „петлите“ победиха с 3:1 срещу Сърбия. Ето какво казаха след победата