Аржентина – Колумбия 5:4

0

Аржентина и Колумбия не се победиха в редовното време, но дузпите пратиха аржентинците на полуфинала на Копа Америка. На полуфинала Аржентина ще се изправи срещу победителя от последния 1/4-финал между Бразилия и Парагвай, които ще играят на 28 юни от 02.30 ч. Срещата между Аржентина и Колумбия се игра във Вина дел Мар.

В редовното време и продълженията нито един от двата отбора не успя да вкара гол, затова се стигна до дузпи. Повечето фенове казват, че победата с дузпи не е победа. Меси най-накрая отбеляза гол на Копа Америка и то при задължителните дузпи.

Продължаваме да наблюдаваме много слаба форма на звездата на Барселона, футболистът дори не може да отбележи гол в редовното време.

Футболистите на Аржентина излязоха с черни ленти на ръцете си в знак на уважение към бащата на легендата Диего Марадона, който почина на 87 години вчера.

Двата тима се хвърлиха в здрава битка. Аржентина бе по силният отбор на терена. Двата тима се защитаваха перфектно и не допуснаха грешки в редовното време. Видяхме едни перфектни защитници и слаби нападатели.

В мача се отличи вратарят на Колумбия Давид Оспина. Стражът направи изключително силен мач и блесна под прожекторите. Той бе най-силният на зеления килим през целия мач.

В 25-та минута чак се стигна до първата по опасна ситуация в мача, след като Меси пропусна с глава от удобна позиция. Колумбийците имаха повече добри възможности пред вратата на Аржентина. Аржентинците от своя страна организираха и създадоха добри атаки с хубав завършващ удар към вратата на Колумбия, но Оспина се справи блестящо и не допусна гол в мрежата си.

В 35-та минута удар на Николас Отаменди срещна напречната греда.

Така на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 и ни предоставиха скучна игра.

Аржентина, Колумбия, Копа Америка 2015През второто полувреме нещата стояха както през първото. Не можем да го отразим с нищо запомнящо се. Без интересни положения пред двете врати, слаба и скучна игра.

Аржентинските нападатели създадоха едва 4-5 положения в наказателното поле на Колумбия, но на вратата като бетонена стена бе застанал Оспина и не позволи да се стигне до гол. Оспина спаси по невероятен начин удари на Меси, Серхио Агуеро и Николас Отаменди.

В 84-та минута пред Карлос Тевес се отвори хубава възможност да отбележи гол, след суматоха в наказателното поле. Тевес с хубав шут обстрелва вратата на Колумбия, но топката бе отбита от колумбийски защитник, Лавеци се опита да засече отбитата топка, но защитниците отново се намесиха и приключиха атаката на Аржентина.

Така мачът завърши 0:0, а и след продълженията резултата се запази същия и затова се стигна до дузпи. Дузпите определиха кой се класира на полуфинала. По-голям късмет имаха футболистите на Аржентина.

При дузпите футболистите на Аржентина започнаха и вкараха първите си четири удара.

Муриел сбърка четвъртата дузпа за Колумбия. След това Билиа пропусна за Аржентина, а Кардона изравни за 4:4. Последваха пропуснати дузпи – на Сунига от Колумбия и на Рохо от Аржентина. Така, при 4:4, се стигна до внезапната смърт или руската рулетка при дузпите.

След това Джейсън Мурило пропусна за Колумбия, а Карлос Тевес отбеляза победната дузпа за 5:4.

И така колумбийците пропуснаха два пъти от бялата точка, докато Аржентина само един път допусна пропуск и голът на Карлос Тевес прати Аржентина на полуфинал.

Хамес, Меси, Фалкао, Гарай, Куадрадо и Банега вкараха при първите шест опита от бялата точка. Муриел направи първия пропуск, но след това Билия върна грешката, Мурийо не можа да вкара, а Карлос Тевес беше точен и отборът на Аржентина се поздрави с успешен край на мача.

Ето и последователноста при изпълнението на дузпите.

0:1 – Родригес, 1:1 – Меси, 1:2 – Фалкао, 2:2 – Гарай, 2:3 – Куадрадо, 3:3 – Банега, 3:3 – Муриел пропуска, 4:3 – Лавеци, 4:4 – Кардона, 4:4 – Билия пропуска, 4:4 – Сунига пропуска, 4:4 – Рохо пропуска, 4:4 – Мурийо пропускa, 5:4 – Тевес!

Така звездата на Колумбия  Хамес Родригес  и съотборниците му отпаднаха от турнира. Перфектният тази нощ Оспина не можа да помогне при дузпите.

Аржентина, Колумбия, Копа Америка 2015След мача Хамес Родригес за пореден път направи велик жест за малък фен, като отиде при него и му подари фланелката си. Хамес е велик футболист и едва на крехките си години може да бъде за пример много други „големи“ футболисти.

След мача селекционерът на Аржентина каза:

„Щеше да е несправедливо да отпаднем след дузпи. Ако не беше Оспина на вратата, то едва ли мачът щеше да стигне до дузпи. Би било несправедливо, ако нашият отбор беше загубил. Това беше най-добрият ни мач в турнира досега. Надявам се да продължим да играем по този начин, но ми се иска да започнем и да вкарваме. Това е единственият ми упрек към момчетата. Бях спокоен преди дузпите – казах на играчите, че ще победим, защото изиграхме превъзходен мач и заслужаваме да играем на полуфинал“,

каза Тата.

Според мен Тата е гледал друг мач, защото двубоят въобще не бе интересен, както той каза, а дори напротив – скучен, а феновете от форумите също са разочаровани от срещата, след като коментираха доста негативно представянето и на двата отбора.