Нов триумф за Цвети Пиронкова във Франция

0

Първата ни ракета при жените Цвети Пиронкова за втора поредна година ще играе на трети кръг на Откритото първенство на Франция. Българката се наложи над Йохана Ларсон от Швеция с 7:5, 7:6(6).

Още в самото начало Йохана Ларсон дръпна с 2:0, но дълго не успя да запази своя аванс. Пиронкова пропусна доста шансове да пробие в 5-ия гейм, но в края на краищата излезе победител от оспорваната битка и веднага след това изравни – 3:3. Цветана Пиронкова запази стабилност в своите изяви на корта като дочака момента си. Тя показа изключителна серия от три поредни гейма, въпреки че изоставаше 4:5, но победно затвори първата част.

Пиронкова, Пиронкова отнесе шведката Ларсон и ще играе в третия кръг на Откритото първенство на ФранцияВъв втората бързият пробив на Пиронкова й донесе аванс от 1:0, но по-късно допусна спад в своето представяне. Шведката не само изравни, но и бързо откъсна с 4:2 в своя полза. Йохана Ларсон въпреки всичко не остана стабилна и нашето момиче изравни резултата, след което при 5:5 Цвети пропусна цели 2 шанса за пробив. Наложи се тайбрек, в който представителката на България излезе напред с 4:2, а след това демонстрира печеливш бекхенд за 5:3. Пловдивчанката стигна до 2 мачбола при 6:4, но драматично загуби първия с разиграване от 24 удара. Йохана Ларсон спаси втория мачбол с ефектен форхенд, който й донесе победата. Цвети не сбърка при третия опит.

Цвети Пиронкова стартира доста добре турнира като в два сета отстрани Сара Ерани – финалистката на тенис турнира „Ролан Гарос“ през 2012 година. Точно третият кръг на Откритото първенство на Франция е най-доброто постижение на успешната Цветана в нейната кариера.

Следващата съперничка на Цвети Пиронкова в надпреварата от Големия шлем ще стане ясна след края на мача между Вероника Сепеде Роиг и Слоун Стивънс.

Цвети е една от най-успешните родни тенисистки. Преди 6 години тя стана първата българка, достигала до полуфинал на елитния турнир Уимбълдън. 31-во място е най-високата нейна позиция на Пиронкова в Световната ранглиста на WTA. Тя осъществи постижението през месец септември 2010-та година.