„Монако“ и Бербатов напред след 2:0 с „Арсенал“

0

След като първият мач от 1/8 финала на Шампионска лига между „Монако“ и „Арсенал“, изигран насред Лондон завърши 3:1 в полза на Монако, като един от трите гола за френския отбор бе дело на Димитър Бербатов, сега, на реванша Арсен Венгер се завърна там, откъдето всичко започа в „Монако„. Именно Венгер направи отбора голям, със сигурност това е най-тежкият мач в живота на френския треньор, както той сам казва

„ако трябва да разделям живота си на две, едната половина я прекарах в „Монако“, а другата в „Арсенал“.“

Въпреки всичко, той изглеждаше спокоен и надъхан, с хъс за победа и готов да сътвори нещо голямо между тези два отбора. В мача-реванш, очаквано Бербатов водеше атаката на „Монако“, но мача за българина свърши 20 минути преди края на двубоя, когато той бе заменен.

Монако, Арсенал, Шампионска лига, Димитър БербатовВ първото полувреме срещата се играеше изцяло по правилата на „Арсенал„, не че второто беше по различно. Гостите започнаха много настървени и не спираха да търсят отбелязване на голове и, както се казва, който търси – намира. В 36-та минута очакваното се случи и Жиру даде преднина на тима си като смути домакините. Докато „Монако“ през първото полувреме имаше само един удар към вратата на „Арсенал“, играчите на Леонардо Жардим не показаха нищо съществено, не видяхме дори абсолютно нищо от онзи „Монако“ в Лондон.

През второто полувреме „Монако“ успяха да влезе малко от малко в мача, но отборът на „Арсенал“ беше този, който имаше куп точни пасове. В 79-та минута гол драмата стана пълна – 2:0 за „Арсенал“ след уникална спираща дъхa атака. Първо Тио Уолкът уцели страничната греда след добра атака в синьо, топката попадна в Лайвин Курзава, той я подаде на Аарън Рамзи, а той с прекрасен удар направи резултата 2:0.

Футболистите на Венгер показаха, че играят, за да вземат всичко от този мач и не спряха да атакуват, последваха куп изстрели към вратата на домакините, минути след отбелязване на втория гол „Арсенал“ имаше удивителен шанс за отбелязване на трети, но топката за малко не мина с целия си обем гол линията. „Монако“ изцяло влезе в защита и се пази до края на мача от лудите атаки на гостите. „Монако“ обаче, успя да удържи и отбора на Венгер не успя да постигне чудото, въпреки че отборът му беше по добрият на терена, но трудно можеха да поправят грешките, които допуснаха в първия мач. Така със загуба 2:0 и общ резултат 3:3 напред продължава отборът на Димитър Бербатов, заради повече голове на чужд терен.