Григор Димитров преби канадец в Маями

0

Григор ДимитровГригор Димитров започна участието си на тенис турнира с награден фонд от над $5,5 млн. в Маями с победа, след като във втория кръг победи с 6:2, 6:2 канадеца Васек Поспишил. Първата ни ракета пропусна по право първия кръг, а във втория му трябваха само 59 минути, за да разгроми докрай противника си.

Григор започна силно и проби канадеца още в 1-ия гейм, и до края на този сет не му остави никакъв шанс. Вторият сет започна по-равностойно, но при 2:2 Димитров отново заигра на високи обороти и бързо реши мача. Този път нашият беше много стабилен на сервис и загуби едва едно разиграване.

„Чувствам се добре, защото от доста време не бях побеждавал в два поредни сета. Според мен, показах стабилен и добър тенис и не оставих каквито и да е шансове на Васек. Нямах търпение да изляза за този мач. Тук съм играл като юноша и винаги съм се чувствал отлично. Всичко се подрежда както трябва, справям се все по-добре и най-хубавото тепърва предстои“,

каза Григор след мача.

Гришо достига третия кръг в Маями за трета поредна година, а следващия му съперник е американец № 1 – Джон Иснър, който преодоля с 6:3, 6:4 руснака Андрей Рубльов.