Колумбия – Перу 0:0

0

Колумбия и Перу завършиха 0:0 в мач от група „С“ на турнира Копа Америка.

Равенството донесе много проблеми на Колумбия, защото имат по-лоша голова разлика от Перу и трябваше да изчакат развитието на мача между Бразилия и Венецуела, за да разберат дали ще продължат участието си на турнира, но след като Бразилия победи Венецуела с 2:1 така и Колумбия, и Перу продължават напред в турнира, а Венецуела събра багажа за вкъщи.

Мачът се игра на стадиона в Темуко, Чили.

Колумбия бе по добрият отбор на терена и още „от съблекалнята“, тимът на Хосе Пекерман се втурна да търси гол със много бързо темпо.

В 3-та минута центриране на Хамес бе избито в корнер.

В 4-та минута Радамел Фалкао нахлу в наказателното поле на Перу и с мощен шут бомбандира вратата на Педро Гайесе, но вратарят внимаваше и изби топката в корнер.

В 7-та минута и Пабло Армеро обстрелва вратата на Перу и то от доста голяма дистанция, но мерникът му не бе точен и топката мина встрани от десния стълб на вратата на Перу.

В 24-та минута започнаха проблемите за Колумбия, когато звездата Едуин Валенсия получи контузия и на негово място принудително се появи Мехия.

Последва интересна ситуация, след като перуанците свикнаха на натиска на колумбийците и при една добра атака на Колумбия, отборът на Перу действа замислено и остави Фалкао в засада след пас на Хамес.

Едва в 43-та минута се откри първата възможност на Перу пред вратата на Колумбия. Паоло Гереро атакува вратата на Колумбия, но стреля много неточно в аут.

Точно преди почивката Карлос Санчес попречи на перуанците да завършат една бърза контра с гол.

Така през първото полувреме Колумбия тотално надигра Перу. Статистиката показа и че топката бе буквално в краката на колумбийците.

През второто полувреме видяхме събуждане от страна на перуканците и те станаха по активни.

Реми устройваше Перу и отборът демонстрира железна защита, след като перуканците започнаха да показват изблици на живот и умело разиграваха топката в средата на терена, но не за дълго.

В 51-та минута Хоел Санчес проби защитата на Колумбия след подаване на Куева и стреля мощно с надежда топката да премине голлинията, но вратарят Давид Оспина отрази по великопелепен начин удара към вратата му.

След това отново той получи на скорост и отправи удар от движение, но Давид Оспина се намеси блестящо и спаси.

В 60-та минута Хамес Родригес организира прекрасна атака за Колумбия и подаде към Радамел Фалкао, който засече с глава подаването, но ударът му мина над напречната греда в аут.

В 68-та минута Хамес Родригес за пореден път организира уникална атака, но този път звездата реши съм да завърши атаката си като обстрелва вратата на Педро Гайесе, но стражаът внимаваше и се намеси добре, за да спаси удара на Хамес.

В 70-та минута Джаксън Мартинес също опита да вкара на перуканците, но отново вратарят им ги спаси.

В 71-та минута защитниците на Перу направиха груба грешка и оставиха Виктор Ибарбо непокрит в наказателното поле, той стреля с глава, но неточно и топката мина над напречната греда в аут. Така перуанците не си платиха за грубата грешка.

Малко преди края Лобатон спря на сантиметри нахлуване на Хамес Родригес в наказателното поле и получи заслужен жълт картон, а Куадрадо изпълни наказателният удар, но стреля право в стената.

В 90-та минута Мартинес отново получи на добра позиция в наказателното поле, но не успя да отправи достатъчно добър удар и да отбележи гол във вратата на Перу.

В добавеното време на мача колумбийците не спираха с атаките си и поредната създадена бе дело на Хамес Родригес, който комбинира с Джаксън Мартинес и той стреля, но стражът отново бе непробиваем.

Футболистите на Хосе Пекерман имаха 100% надмощие в мача. Те меко казано диктуваха играта на терена. Най-чистите положения бяха пред Фалкао, Мартинес, Гутиерес, Родригес и Куадрадо, но звездите не успяха да реализират изгодните положения.

Така мачът завърши без голове и стана ясно, че след срещата на Бразилия и Венецуела, напред продължават Бразилия на първо място в групата, Колумбия и Перу с равен брой точки, но Колумбия на 3-то място, заради по-лоши показатели.