Бразилия – Венецуела 2:1

0

Бразилия победи Венецуела с 2:1 и спечели първото място в оспорваната и най-интересната група „С“ на Копа Америка. „Селесао“ събра 6 точки, за да изпревари Перу и Колумбия, които имат по 4, a Венецуела остана с 3 и отпадна.

Бразилия излезе без капитана си в тази среща. Помните, че в изнервения мач срещу Колумбия, Неймар получи червен картон и така е отстранен от игра до края на Копа Америка. Но Бразилия изигра силен мач срещу Венецуела и записа победа. В отсъствието на суперзвездата на Бразилия, атаката бе водена от Роберто Фирмино и Робиньо, а Вилиан и Филипе Коутиньо действаха по крилата.

Доминацията на Бразилия се пролича от първата до последната минута в срещата.

Бразилия, Венецуела, Копа Америка 2015В 9-та минута резултатът бе открит от централния защитник Тиаго Силва. Голът падна, след като Коутиньо центрира от корнер и бранителят на ПСЖ вкара със страхотен удар от воле, за да направи резултата 1:0 в полза на Бразилия.

До края на полувремето видяхме непростими пропуски на бразилците. Ален Бариха спаси изстрели на Филипе Луиш и Вилиан.

Робиньо също пропусна куп възможности за отбелязване на гол.

През първото полувреме бразилците доминираха и изпуснаха няколко възможности за втори гол. А венецуелците не ни предоставиха запомнящи моменти. Така първите 45 минути завършиха при резултат 1:0 в полза на Бразилия.

Бразилия, Венецуела, Копа Америка 2015Втората част започна както и първата. Както Ви казах през целия мач Бразилия бе забележителният отбор на терена.

В 48-та минута вратарят на Венецуела изби удар с глава на Силва. Както и през първите минути на първото полувреме, така и през първите минути на второто в центъра на събитията бе Силва.

Селесао продължи с натиска си над венецуелците.

В 52-та минута Фирмино направи резултата 2:0, след като Вилиан проби по лявото крило и центрира технично към вратарското поле, откъдето подаде към Фирмино и за Роберто не остана нищо друго, освен да насочи топката елегантно в мрежата на Венецуела и така Бразилия вече водеше с 2:0.

В 60-та минута вратарят на бразилия Джеферсон спаси пряк свободен удар на Хуан Аранго.

Веднага след това, след самостоятелен пробив на Робиньо, нападателят пропусна да направи резултата класически за Бразилия.

В 84-та минута резултатът стана 2:1. До почетния гол за Венецуела се стигна, след като Аранго изпълни пряк свободен удар, но вратарят на бразилците Джеферсон спаси. При добавката с глава на Мику стражът нямаше какво да направи, след като преди това топката се отби в гредата.

Това обаче бе всичко, до което „гостите“ се добраха, за повече нямаха сили и „селесао“ се поздрави с втора победа на Копа Америка и първо място в групата си.

Бразилия, Венецуела, Копа Америка 2015След мача футболистите на Бразилия показаха колко много им липсва Неймар в състава и посветиха победата над Венецуела на Неймар. Ето какво каза защитникът и автор на първия гол срещу Перу за Бразилия Тиаго Силва, който пое нещата в свои ръце и посвети победата над Венецуела с 2:1 на отстранения заради наказание от Копа Америка Неймар:

„Според мен решаваща роля изигра чудесното ни взаимодействие. Футболът е колективна игра и никой после няма да си спомня за отделни играчи, ако отборът претърпи поражение. Не бива да се казва, че за да проведем добър мач ни е помогнало отсъствието на Неймар. Това съвсем не е така, тъй като отборът без него не е толкова силен. Ние ще бъдем без Неймар в останалите срещи от Копа Америка и посвещаваме тази победа на него“.