Цвети Пиронкова в третия кръг на турнира в Дубай

0

Първата ракета на страната ни при жените Цветана Пиронкова премина и 2-ия кръг на тенис турнира в Дубай, след като победи китайката Шуай Пън с 3:6, 6:4, 7:6(5) в близо 3-часов мач.

Нашето момиче започна мача по най-лошия начин, след като допусна два пробива още в първия сет и въпреки че върна единия, очаквано загуби сета с 3:6. Вторият сет започна драматично и при 2:3 Пиронкова спаси цели три брейкпойнта, а малко по-късно Цвети проби китайката за 4:3. В следващия гейм обаче, българката й позволи да направи рибрейк – 4:4.

pironkovaТогава Пиронкова се мобилизира и изравни резултата за 1:1 сета. В решаващия трети сет нещата продължиха драматично, като първа до пробив стигна Пиронкова още самото начало, но китайката се върна в мача при 4:4. Двете стигнаха до тайбрек, в който Цвети поведе с 6:2, но след това изпусна цели 3 мачпойнта, преди да вземе мача.

С победата Пиронкова спечели 105 т. за световната ранглиста и чек за $26 000. За пръв път в своята кариера българката ще играе в 3-ти кръг на турнира в емирството. Следващата съперничка на Цвети Пиронкова в Дубай ще бъде победителката от двубоя между Даниела Хантухова и Симона Халеп.