Словения спечели ЕвроБаскет 2017

0

Словения вдигна купата на ЕвроБаскет 2017. Момчетата от Любляна се наложиха над Сърбия с 93:85. Това е първата титла на Стария континент в историята на бившата юго република. Словенците завършиха без нито една загуба Европейското първенство.

Сърбите набързо поведоха с 18:13, а след първата четвърт резултата бе 22:20 в тяхна полза.

Словения e новият европейски шампион по баскетболГоран Драгич поведе Словения за 25:22. Звездата на словенците поведе съотборниците си, а Лука Дончич му помогна с фантастична забивка, като доброто начало на словенците прерасна в аванс от 10 точки – 38:28. На почивката резултата бе 56:44 за Словения с 26 точки на сметката на Драгич.

След 30 минути игра резултата 71:67 в полза на Словения. Сърбите намериха сили и докараха нещата до 80:80. В крайна сметка домакините показаха по-здрави нерви и класа и спечелиха титлата с 93:85.

За Словения най-резултатен бе Горан Драгич с 35 точки, а за Сърбия Богдан Богданович наниза 22.