Безпощаден Григор Димитров: навръх своя имен ден българинът стана полуфиналист на Australian Open

0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за пръв път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Това стана факт, след като в двубой от четвъртфиналите Димитров се наложи с 6:3, 6:2, 6:4 над белгиеца Давид Гофен. За място във финала в неделя Григор ще играе с победителя от двубоя между третия в схемата Милош Раонич (Канада) и победителя тук през 2009 г. и трикратен финалист Рафаел Надал (Испания).

Двубоят на „Род Лейвър Арина“ продължи 2 часа и 14 минути, а Димитров показа много стабилна игра, записвайки 33 уинъра и допускайки едва 25 непредизвикани грешки. В същото време Гофен, който за пръв път достига финалната осмица в Австралия, бе притеснен и не успя да покажа играта си от предишния кръг, когато отстрани един от фаворитите за титлата – Доминик Тийм от Австрия.

Единствените проблеми, които срещна Григор Димитров в хода мача, бяха при играта на втори сервис, но дори и те не му попречиха да достигне финалната четворка.

Григор Димитров е на полуфинал

Срещата започна много добре за Григор, който поведе с 3:0 гейма в първия сет. След това обаче българинът сам се вкара в проблеми, след като допусна цели 4 точки за пробив в следващия си сервис гейм, от което Гофен се възползва. Ключов за изхода на сета се оказа осмият гейм, в който Гофен спаси 3 точки за пробив, но при четвъртата не успя да се справи и така Димитров спечели първия сет с 6:3.

Във втория сет българинът поведе с 2:1 гейма, след като зрителите на Централния корт видяха три пробива. Това се оказа отлична новина за 15-ия в основната схема, който продължи да доминира на корта и след 43 минути игра взе и втория сет с 6:2.

В третия сет Григор игра дори още по-силно, като в третия гейм имаше една точка за пробив, а в петия – две, но с отлична игра на сервис белгиецът някак се спаси. В седмия гейм обаче Димитров не пропусна създалата се възможност за пробив и я реализира, което му отвори пътя към победата. Българинът взе следващия гейм на 30, с което поведе с 5:3 гейма. В следващия българинът стигна до две точки за спечелване на мача, но с мощни първи сервиси Гофен се измъкна.

Въпреки това в следващия гейм на свой сервис Димитров стигна до победата, постигайки 4 поредни точки.